Zavrieť

Porady

Odvody

Ak SZCO zacal v minulo roku 11/2009 podnikat, do 30.6.2010 podal na SP a ZP vypis z dan.priznania. Od kedy mal platit odvody do SP a ZP.

Nie je to tak, ze do SP nemusel, az od 07/2010 t.j. do 8.8.2010 mal odviest podla VZ /mal ale stratu za 11-12/2009/ takze z minim.mzdy.
A do ZP mal platit uz od 11/2009 z minimalnej mzdy alebo aj tam mohol az od 07/2010 prvykrat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dobrava Pozri príspevok
    Prajem pekný deň, v akej výške má SZČO zaplatiť povinné odvody do SP, keď jeho čiastkový ZD bol 8 900,00 EUR, počet vykonávania SZČO bol 12 mesiacov a výšku zaplatených príspevkov na DDP bol 40,00 EUR? Neviem, či aj táto suma na DDP zohráva úlohu pri výpočte, alebo nie. Prosím vie mi niekto napísať vzorec výpočtu? Ďakujem.
    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...la-2010/34661s

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Ak SZCO zacal v minulo roku 11/2009 podnikat, do 30.6.2010 podal na SP a ZP vypis z dan.priznania. Od kedy mal platit odvody do SP a ZP.

    Nie je to tak, ze do SP nemusel, az od 07/2010 t.j. do 8.8.2010 mal odviest podla VZ /mal ale stratu za 11-12/2009/ takze z minim.mzdy.
    A do ZP mal platit uz od 11/2009 z minimalnej mzdy alebo aj tam mohol az od 07/2010 prvykrat.
    SP:
    Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do 9. júla 2010 a povinnosť platiť poistné má za obdobie od 1. júla 2010 SZČO, ktorá dosiahla za rok 2009 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 3 834,96 EUR (12 x 319,58 EUR).

    ZP:
    Do zdravotnej poisťovne má živnostník povinnosť platit od mesiaca v ktorom začal vykonávať činnosť, a teda už od 11/2009.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    zk24 Pozri príspevok
    SP:
    Povinnosť prihlásiť sa na nemocenské poistenie a dôchodkové poistenie najneskôr do 9. júla 2010 a povinnosť platiť poistné má za obdobie od 1. júla 2010 SZČO, ktorá dosiahla za rok 2009 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa osobitného predpisu alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 3 834,96 EUR (12 x 319,58 EUR).

    ZP:
    Do zdravotnej poisťovne má živnostník povinnosť platit od mesiaca v ktorom začal vykonávať činnosť, a teda už od 11/2009.

    Vďaka,
    kde by som našla KS na platbu ako SZCO a aký VS si má dať SZCO pri platbe do 8.8. - soc.poist.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Vďaka,
    kde by som našla KS na platbu ako SZCO a aký VS si má dať SZCO pri platbe do 8.8. - soc.poist.
    KS: 3118
    VS: číslo pridelené soc. poisťovňou

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Vďaka,
    kde by som našla KS na platbu ako SZCO a aký VS si má dať SZCO pri platbe do 8.8. - soc.poist.
    ale kedze zivnostnik nedosiahol potrebny prijem /dosiahol dokonca stratu/ nie je povinny platit SP.

    Alebo chces platit dobrovolne?

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    zk24 Pozri príspevok
    ale kedze zivnostnik nedosiahol potrebny prijem /dosiahol dokonca stratu/ nie je povinny platit SP.
    aj pri strate môže vyjsť povinnosť platiť odvody do SP...

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Heni Pozri príspevok
    aj pri strate môže vyjsť povinnosť platiť odvody do SP...
    No ja si to iste myslim lebo podstatne je ze prijem je vyssi ako 12*319,58 €
    alebo to naplati

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mona Lisa: Mozes prosim uviest ci tvoj prijem v roku 2009 bol vyssi ako 3 834,96 EUR alebo nie?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mona Lisa Pozri príspevok
    No ja si to iste myslim lebo podstatne je ze prijem je vyssi ako 12*319,58 €
    alebo to naplati
    Uz si ma predbehla..... V tom pripade, ano, mas povinnost, tak ako hovori "Heni".

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    zk24 Pozri príspevok
    Mona Lisa: Mozes prosim uviest ci tvoj prijem v roku 2009 bol vyssi ako 3 834,96 EUR alebo nie?
    Príjem r.2 zo zivnosti je 10 485€ ale výdaj na tom istom riadku je 11 993 t.j. bola strata -1508€

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Príjem r.2 zo zivnosti je 10 485€ ale výdaj na tom istom riadku je 11 993 t.j. bola strata -1508€
    V tom pripade samozrejme musis platit odvody. Ja som sa nejako nespravne dovtipila ze si nemala nijake prijmy, a preto strata.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Príjem r.2 zo zivnosti je 10 485€ ale výdaj na tom istom riadku je 11 993 t.j. bola strata -1508€
    Príjem presiahol 12-násobok min. vymer. základu. Do 8.7.2010 sa mal prihlásiť v SP na reg. liste FO ako povinný platitel odvodov do SP. Odvody platí z min. vymer.základu.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Prajem pekný deň, v akej výške má SZČO zaplatiť povinné odvody do SP, keď jeho čiastkový ZD bol 8 900,00 EUR, počet vykonávania SZČO bol 12 mesiacov a výšku zaplatených príspevkov na DDP bol 40,00 EUR? Neviem, či aj táto suma na DDP zohráva úlohu pri výpočte, alebo nie. Prosím vie mi niekto napísať vzorec výpočtu? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.