Zavrieť

Porady

Život v KANADE

Čauko, chcem sa opýtať či niekto nepozná niekoho kto žije v kanade, a či má niekto skúsenosti s touto agentúrou www . hagiel . sk
Chcem tam isť pracovať a žiť. A či mám perspektívu sa tam zamestnať. Tak sa chcem opýtať na názor toho kto tam bol alebo je. Aby som to neľutoval keď tam prídem.

PS: som čerstvý absolvent VS školy - STU Bratislava - obor TECHNOLÓGIA STAVIEB, 1,5 pol roka som pracoval popri škole v DOPRASTAVE ako pripravár stavieb (predpínacie technológie). Keďže DOPRASTAV prepúšťa tak som mnou rozviažu pracovný pomer a už viac než mesiac si nič neviem nájsť. Tak som sa nazlostil a chcem odtiaľto odísť preč.

Za reakcie vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Mimo témy a s nadhľadom: zadávateľ otázky jednoducho poslúchol p.ministra práce /"no nech mladí za prácou vycestujú"/
    ....len ak by to urobil teoreticky každý...neviem, kto potom bude prispievať odvodmi do sociálky...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mala som kolegu,mladý, vzdelaný a veslý človek, ktorého dlho lákala Kanada.
    Všetko potrebné vybavoval asi dva roky. Bol macher na PC, programovanie a veci okolo toho, vedel slušne po anglicky,jeho žena a dieťa tiež. (dlhodobo sa na ten odchod pripravovali). Takže v jazyku nebol problém, prácu si obaja nemali problém nájsť, bývanie tiež.
    Ale nemohli si zvyknúť.
    Vydržali tam necelé dva roky, dnes je šťastný , že je tu.

    Ale poznám aj ľudí, čo odišli a naspäť by sa nevrátili.

    Asi záleží aj na šťastí a od toho, čo od toho očakávaš. Nik Ti vopred nepovie na 100% či budeš spokojný , alebo nie...
    Našťastie, dnes nie je problém sa vrátiť späť, ak by sa Ti nepáčilo

    Preklikaj trochu túto stránku, nájdeš tam veľa príbehov, rád a možno Ti pomôže v rozhodovaní http://www.komunita.exil.sk/slovaci-v-zahranici/
    Naposledy upravil arizona : 06.08.10 at 18:48

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    poznám rodinu čo žije v Kanade, už cez 20rokov. Raz do roka prídu na Slovensko, zo začiatku chodili pomenej. Zvykli si, žijú ale v takej oblasti, kde prichádzajú (asi aj žijú) Slováci. Ale hovoria, že sa vrátia na Slovensko.

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    Zil som v Australii(2 roky),v UK(3 roky),medzitym som kopec cestoval-ale zit schem na Slovensku.Slovensko nie je idealne,ale to nie je nikde-a som tam doma...
    Poradim zbalit kufor a na par rokov vypadnut.Clovek sa rozkuka,ziska skusenosti a mozno najde ten svoj domov....

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Mám bývalého kolegu, žije asi 15 rokov v Írsku, ale frajerku si našiel tu na SK, tu si kúpili byt a tu chcú vychovávať deti a žiť, chcú sa vrátiť. Kedysi dávno otec mohol odísť aj s rodinou práve do Kanady, mama nechcela nechať starých rodičov samých, tak sa necestovalo. Som rada že sme ostali. Asi by som si nezvykla, možno na čas......

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...pokiaľ dobre ovládaš reč, robotu si iste nájdeš...
    ..je mi dosť smutno, keď som toto prečítala, ale je to fakt, že u nás múdri ľudia, ktorí by boli štátu na prospech , čoraz častejšie odídu preč..aby mohli žiť na úrovni..
    ..ja by som si našla stránky kanadských novín, prečítala, prehľadala inzeráty v nich, kde sú istotne, (ako aj v našich)uvedené aj emailové adresy,kontakty, napísala by som priamo firmám, ktoré sa zaoberajú tvojím odborom , na začiatok by som si takto urobila prehľad..nie cez agentúru...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.