Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok v ktorom som pracovala a aj poberala RP

Dobrý deň,
od začiatku roka som poberala RP na dieťa a od 1.7.2010 som sa zamestnala. Na budúci rok budem musieť podávať daňové priznanie ? RP nie je ako príjem, takže do príjmu pôjde len zárobok z práce. Môžem si uplatniť odpočítateľnú položku za celý rok ? Som povinná si urobiť sama aj RZZP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=Miichaela;1474355]Dobrý deň,
    od začiatku roka som poberala RP na dieťa a od 1.7.2010 som sa zamestnala. Na budúci rok budem musieť podávať daňové priznanie ? Ak predložíš zamestnáv. žiadosť o RZD, on ho urobí za Teba. RP nie je ako príjem, takže do príjmu pôjde len zárobok z práce. Áno. Môžem si uplatniť odpočítateľnú položku za celý rok ? Áno Som povinná si urobiť sama aj RZZP ? Rovnako, oň môžeš požiadať zamestnáv. , povinnosť RZ je len pri tzv. kolísavých príjmoch./QUOTE]
    Odpovede v texte.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Ďakujem veľmi pekne. Do akého termínu musím požiadať zamestnávateľa - je do do 15.2.2011 ? Stačí obyčajná žiadosť, alebo špeciálne tlačivo ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Miichaela Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Do akého termínu musím požiadať zamestnávateľa - je do do 15.2.2011 ? Stačí obyčajná žiadosť, alebo špeciálne tlačivo ?
    ÁNo, to je ten správny dátum. A obyčajná žiadosť nie, na to je špeciálne tlačivo, ktoré Ti mzdárka určite dá.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Do akého termínu musím požiadať zamestnávateľa - je do do 15.2.2011 ? Stačí obyčajná žiadosť, alebo špeciálne tlačivo ?
    Žiadosť o vykonanie RZD sa podáva zamestnávatelovi na predpísanom tlačive. Ak sa jedná o malú firmu a predpokladáš problémy s vrátením dane, urob si radšej do 31.3.daňové priznanie sama.

    Daňové priznanie za rok v ktorom som pracovala a aj poberala RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.