Zavrieť

Porady

Kam s daždovou vodou

Chcem sa spýtať ako mám vyriešiť daždovú vodu, kam ju mám odviesť do kanalizácie alebo urobiť nejaký trativod do zeme? ja mám pultovú strechu 255m2 a dva zvody. /vlastne len jeden, lebo to je dvojdom/ ked je silný dažd bude stíhať ten trativod? keby som to dal do kanalizácie treba za to platiť? koľko? keby som to nenahlásil, možu nato nejako dojsť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    petosc Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať ako mám vyriešiť daždovú vodu, kam ju mám odviesť do kanalizácie alebo urobiť nejaký trativod do zeme? ja mám pultovú strechu 255m2 a dva zvody. /vlastne len jeden, lebo to je dvojdom/ ked je silný dažd bude stíhať ten trativod? keby som to dal do kanalizácie treba za to platiť? koľko? keby som to nenahlásil, možu nato nejako dojsť??
    Ak máte v obci kanalizáciu, musíš sa pripojiť, či chceš, alebo nie.Platíš vodné a stočné.Takže je ti zbytočné robiť trativody...


    Povinnosť platiť vodné a stočné je upravená v zákone č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách
    http://www.webpravnik.sk/?p=182

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dažďovú vodu rieši už projekt, my sme mali zvody na pozemok, ale meníme to na vsakovacie jamy.
    Poplatok za zvod do kanalizácie počítajú vodárne podľa priemeru zrážok a plochy strechy, ktosi tu už písal že 70 EUR za rok.
    Načierno do kanalizácie - neviem, ako, ale myslím, že by na to mohli prísť. Resp. nahlásia zvedaví a všímaví susedia.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vodné a stočné je jedna vec a poplatky za dažďovú vodu druhá - mám to v zmluve vyčlenené, ale môj nakoľko projekt nepočíta s odvodom dažďovej vody do kanalizácie, tak nevyrubili nič. Stočné áno, ale opakujem - okrem dažďovej vody, špeciálne som sa na to pýtala.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    My zachytávame dažďovú vodu na polievanie. Máme dva žleby ktoré končia v sudoch. Nakoľko sme sa pred dvoma týždňami pripájali na novú kanalizáciu bol u nás aj pracovník z vodární. Keď videl že nemáme dažďovú vodu stiahnutú do kanalizácie, zapísal to do papierov a nemusíme platiť za dažďovú vodu.Oficiálne sa platí za vodné a stočné aj za dažďovú vodu.

    inajana je offline (nepripojený) inajana

    inajana
    Známy má urobenú zber. nádobu a z nej spätné využitie na splachovanie WC a samozrejme na polievanie záhrady. Neviem podrobnosti, ale "vydupal" si čiastku o ktorú platí menej za stočné.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    arizona Pozri príspevok
    Ak máte v obci kanalizáciu, musíš sa pripojiť, či chceš, alebo nie.Platíš vodné a stočné.Takže je ti zbytočné robiť trativody...


    Povinnosť platiť vodné a stočné je upravená v zákone č. 442/2002 Z.z. o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách
    http://www.webpravnik.sk/?p=182
    Zákon je zákon ,ale skutočnosť je iná.Na ulici kde ja staviam je na kanalizáciu pripojeny max.každý druhý dom. V Košiciach je ročné stočné pri streche 160m2 cca 70 Eur tak že v mojom prípade neni čo riešiť trativodom. A ešte prípad rodičov - za jednu polovicu strechy neplatia nakoľko majú pod jedným zvodom sudy a vodu zachytávajú.

    Kam s daždovou vodou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.