Zavrieť

Porady

Zvláštne fľaky po praní

Ahojte, mám taký "záhadný" problém. Z ničoho nič sa mi cca pred 2 mesiacmi začalo stávať, že som vytiahla z práčky oprané prádlo a niektoré veci boli akoby oprskané sivými škvrnami. Tieto škvrny po usušení čiastočne vybledné a sú vidieť najmä proti svetlu. Horšie je, že už viac sa nedajú z oblečenia vyprať. Robí to najmä na bielych veciach, no stalo sa mi to už aj na farebných. Po každom praní nájdem 2-3 kúsky takto poškodené.
Prezreli sme s mužom filtre, boli v poriadku, vyčistila som nádobku na prášok a aviváž, prášok ani aviváž som nezmenila a deje sa to stále
Neviete mi poradiť čím to môže byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Zita5 Pozri príspevok
    Tieto isté problémy mám aj ja .Je to ako oprskané od múch .
    toto mávam občas aj ja, ale iba v tedy keď je v práčke viac prádla ako má byť, vyriešila som to tak, že zatlačím gombík na duplovanú vodu a mám po probléme

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    fľaky ktoré sa ti tvoria sú mastné, alebo také prašivé? skúsila si použiť nejaký odškvrňovač?

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    ahoj, môžeš mať vadné gufero (tesnenie) na ložiskách, môže ti prepúšťať vazelina na prádlo, treba to dať pozrieť servisákovi, lebo ak je vadné, tak ti odídu aj ložiska, ktoré ti zadrie a môže ti poškodiť aj osku bubna.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tieto isté problémy mám aj ja .Je to ako oprskané od múch .

    jahodka30 je offline (nepripojený) jahodka30

    jahodka30
    elpka Pozri príspevok
    ahoj, môžeš mať vadné gufero (tesnenie) na ložiskách, môže ti prepúšťať vazelina na prádlo, treba to dať pozrieť servisákovi, lebo ak je vadné, tak ti odídu aj ložiska, ktoré ti zadrie a môže ti poškodiť aj osku bubna.

    Naša práčka má už vyše 7 rokov, bola 1x pokazená (len drobnosť) a to si servisák vtedy vypýtal 1 500 korún.
    Ak by bol problém v tomto, tak to sa radšej asi poobzerám po novej.
    Zatiaľ som dala skúšobne prať bez aviváže, uvidím čo to spraví ...

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    bupi Pozri príspevok
    Ake drahe su loziska a tesnenia na pracku?
    ložiska sú v cene od 0,50 eura do 4,20 eur a semering(tesnenie) od 1,00 eura až do 10 eur záleží od modelu práčky...tie ceny na tej stránke čo tu bola dávaná sú dosť prehnané..teda aspoň čo som porovnávala..

    jahodka30 je offline (nepripojený) jahodka30

    jahodka30
    Tie škvrny sú také ako keď v reklame na prášky porovnávajú "sivobielu" a "snehobielu" . Nie sú mastné ani prašivé, je to vyslovene o zmene farby.
    Skúšala som ich vyprať aj so žlčovým mydlom a žiadna zmena :-/.
    Ale rozhodli sme sa s mužom, že do opravy teda investovať nebudeme (ložiská sú síce lacné ale opravár si pýta aj za cestu a prácu a takú hodnotu už tá práčka nemá) a kúpime radšej novú práčku :-)

    Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

    Vincentka
    Chcem sa len spýtať? Nepoužívala si predtým do prania, alebo na vyčistenie práčky ocot? ďakujem za info.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.