Zavrieť

Porady

Založenie autoservisu - postup

Krásny deň poraďákom,
potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
Ďakujem za každučkú radu

Korička
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    koricka Pozri príspevok
    Krásny deň poraďákom,
    potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
    A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
    Ďakujem za každučkú radu

    Korička
    Podľa mňa určite výhodnejšie je založiť sro. Na opravy áut budeš potrebovať vzdelanie automechanika, alebo niekoho kto Ti bude robiť zodpovednú osobu /musí byť v pracovnom pomere/ Postup je nasledovný : spracovať všetky potrebné dokumenty, vybaviť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení a zapísať spoločnosť do OR. Toto sa dá urobiť už od 400.- Eur vrátane súdneho poplatku. Viac info v profile.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    koricka Pozri príspevok
    Krásny deň poraďákom,
    potrebovala by som od Vás radu, príp. ak máte skúsenosť, čo všetko je potrebné na zriadenie autoservisu. Chcel by si ho zriadiť v RD, kde aj býva. Aké úrady, schválenia, povolenia a ja neviem čo ešte potrebuje??
    A ešte taká drobná podotázočka, je lepšie viesť autoservis na živnosť, alebo na s.r.o.-čku?
    Ďakujem za každučkú radu

    Korička
    Podľa rozsahu a veľkosti by som volila postup FO. Je potrebný súhlas obce na zriadenie prevádzkárne, súhlas susedov, pretože predpokladám, že sa bude jednať o väčší hluk, parkovacia plocha a podobne. Taktiež musíš mať vypracovaný plán na likvidáciu starých olejov, nakoľko tu určite bude dochádzať aj k takýmto úkonom. FO zodpovedá celým svojim majetkom, s.r.o.-čka výškou vkladu spoločníkov.

    Založenie autoservisu - postup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.