Zavrieť

Porady

DuoContact na fasade, treba penetrovat pred zimou?

Ahojte, majstri prave makaju na zatepleni, potom budu robit siet+kleber (Baumit DuoContact). Na firemnom CZ webe (http://www.baumit.com/cz/main4/sub2/08015/index.shtml) pisu, ze DuoContact je vodoodpudivy. Na SK stranke sa to nespomina, a nie je to ani v SK/CZ technickom liste.

Chcem len videt, ci mozem nechat tento kleber aj cez zimu bez extra penetracie, lebo finalna omietka pojde az buduci rok...

Diky!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Zdravim, Duocontakt nie je hydrofobizovana stierkova hmota, preto je tak lacna. Pri dazdi nasiakne, nevytvoria sa na povrchu kvapocky, ktore stecu. Na zimu je naozaj najlepsie napenetrovat - minimalne casti stien, ktore moze zasiahnut dazd. Pred samotnym omietanim zateplenie treba penetracny nater obnovit. Mam z duocontaktu urobene zateplenie, omietku som daval az na druhy rok. Na zimu som ho nenapenetroval a v zime prisiel dazd - Kyril, mal som zamocene komplet dve steny, ale nastastie dalsie dni bolo relativne teplo a boli to slnecne strany, tak sa to pred mrazmi stihlo odparit. Vela stastia!

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Podhlady mi presahuju asi o meter stenu, takze to moc neoprsi, jedine pri hnanom dazdi. Ale ved penetrak az tolko nestoji, tak to vygulam a hotovo.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    ja mam dc natihnuti na fasade 5 rokov bez penetracie a zatial nic neopada, ale lepsie je to napenetrovat a pred omietkou znova napenetrovat penetrak ma kratku zivotnost

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    dodo75477 Pozri príspevok
    Ahoj, ked chces predam ti, ostala mi jedna 10 l bandaska ...
    Dik, mne tiez zostal z malovania interieru.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vratnik Pozri príspevok
    Zdravim, Duocontakt nie je hydrofobizovana stierkova hmota, preto je tak lacna. Pri dazdi nasiakne, nevytvoria sa na povrchu kvapocky, ktore stecu. Na zimu je naozaj najlepsie napenetrovat - minimalne casti stien, ktore moze zasiahnut dazd. Pred samotnym omietanim zateplenie treba penetracny nater obnovit. Mam z duocontaktu urobene zateplenie, omietku som daval az na druhy rok. Na zimu som ho nenapenetroval a v zime prisiel dazd - Kyril, mal som zamocene komplet dve steny, ale nastastie dalsie dni bolo relativne teplo a boli to slnecne strany, tak sa to pred mrazmi stihlo odparit. Vela stastia!
    DuoContact mi nepride zrovna lacny...

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    TomasHC Pozri príspevok
    DuoContact mi nepride zrovna lacny...
    Ja som Duocontakt kupoval po 250Sk/vrece, neskor po 275Sk/vrece, kvalitne hydrofobizovane stierkovacie lepidla su okolo 600Sk/vrece. Z tohto pohladu mi pripada lacny.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    vratnik Pozri príspevok
    Ja som Duocontakt kupoval po 250Sk/vrece, neskor po 275Sk/vrece, kvalitne hydrofobizovane stierkovacie lepidla su okolo 600Sk/vrece. Z tohto pohladu mi pripada lacny.
    Tak to potom ano Ja som kupil DC za 6,83 EUR s DPH (205 Sk).

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    TomasHC Pozri príspevok
    Tak to potom ano Ja som kupil DC za 6,83 EUR s DPH (205 Sk).
    Ved viete cim mensie mesto, tym vacsie ceny a to som kupoval bez listka pred 3 rokmi.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    DC momentalne bezi za .....s dph za 6E v cechach,HU,,rakusku za 5E
    neda sa to porovnavat s cenou spred 2-3 roki

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.