Zavrieť

Porady

Staré resty zo zdravotných poistení, neprihlásenie sa a pod.

Ahojte, keďže dnes som bol riešiť vec, kedy mi stále všzp vypisovala,kde som bol v období od 1.1.1995 do 9.1.1995,tak som mal obavy, čo a ako s penálami, nakoľko sa tu minule ludia nevedeli dohodnúť- takže všetky tieto podlžnosti do roku 2005 sú bez akýchkoľvek pokút a iných sankcií-totiž teta mi to tam vysvetlila, že poistovňa nemohla dávať sama penále a údzs ešte neexistoval,takže všetko je to bez penále a ďalšia vec na ktorú som sa kvoli porade pýtal- neprihlásenie sa na zdr.poistenie sa NEpremlčuje, ja som za tých 9 dní z roku 1995 zaplatil 4,32 eur...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 10.08.10 at 15:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    1.1.1995 do 9.1.2005 ? teraz neviem, nemá byť 1995 keď si za tých 9 dní z roku 1995 zaplatil 4,32eur...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lenkak Pozri príspevok
    1.1.1995 do 9.1.2005 ? teraz neviem, nemá byť 1995 keď si za tých 9 dní z roku 1995 zaplatil 4,32eur...
    Ale áno, má, hviezda....
    Opravené,pani doktorka...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanko, tak ako je to s tými pokutami ? Za nesplnenie oznamovacej povinnosti z rokov 1995 - 2005 zdravotné poisťovne nemôžu ukladať pokuty ? Platí to len pre poistencov, alebo aj zamestnávatelov ?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Stanko, tak ako je to s tými pokutami ? Za nesplnenie oznamovacej povinnosti z rokov 1995 - 2005 zdravotné poisťovne nemôžu ukladať pokuty ? Platí to len pre poistencov, alebo aj zamestnávatelov ?
    Veronika, ja som tam zastupoval obyčajných ľudí, lebo v 1995 roku som nebol taký slávny szčo-takže viem určite,že sa to týka bežného obyvatelstva, ako je to s firmami neviem, zabudol som sa spýtať,ale myslím,že tiež by nemali byť za to pokuty a penále, lebo ich vlastne nemal kto predpísať,keďže všzp to nemohla sama robiť a vlastne ani teraz nemože ale už to robí údzs na ich návrh...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Veronika, ja som tam zastupoval obyčajných ľudí, lebo v 1995 roku som nebol taký slávny szčo-takže viem určite,že sa to týka bežného obyvatelstva, ako je to s firmami neviem, zabudol som sa spýtať,ale myslím,že tiež by nemali byť za to pokuty a penále, lebo ich vlastne nemal kto predpísať,keďže všzp to nemohla sama robiť a vlastne ani teraz nemože ale už to robí údzs na ich návrh...
    Stanko, a povedali ti aj odkaz na zákon, ktorý im predpis pokuty zakazoval ? Vieš, rada by som si ho odložila do šuflíka - keby niečo ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Stanko, a povedali ti aj odkaz na zákon, ktorý im predpis pokuty zakazoval ? Vieš, rada by som si ho odložila do šuflíka - keby niečo ...
    ježíš veronika, zas až tak intímne som sa s nimi nebavil, mna potešilo že to takto dopadlo, lebo ja som jej hned dopredu povedal,že ak mi dajú penále za 15 rokov,tak ani sa nenahlásím a tak začala naša debata...

    Inak, všzp stále nedáva sankcie-všetko musí dať údzs- on dáva sankcie,platobné výmery ak dobre viem...,takže zákon je ten istý ibaže údzs existuje od roku 2005.

    Staré resty zo zdravotných poistení, neprihlásenie sa a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.