Zavrieť

Porady

zakonna poistka - preplatenie skody

Rada by som Vas poprosila o radu. Bola mi sposobena skoda na motorovom vozidle. S druhym ucastnikom nehody sme vsetko spisali a kedze skoda podla odhadu neprevysovala sumu na aku je potrebne volat policajtov, vyriesili sme to namieste a nahlasili do poistovne. Konecna suma opravy sa vysplhala na 1600 eur, co stale nie je hodnota kvoli ktorej sa vola policia. Vcera sme dosli z poistovne list ze nam nic nepreplatia nakolko nemame po posudeni narok. Ako v tomto pripade postupovat? Ma zmysel sa odvolat, alebo poistovna posiela zamietave odpovede ako na beziacom pase a preplatenia sa nedockame? Dakujem vopred za kazdu radu ako to dalej riesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    peta28 Pozri príspevok
    Rada by som Vas poprosila o radu. Bola mi sposobena skoda na motorovom vozidle. S druhym ucastnikom nehody sme vsetko spisali a kedze skoda podla odhadu neprevysovala sumu na aku je potrebne volat policajtov, vyriesili sme to namieste a nahlasili do poistovne. Konecna suma opravy sa vysplhala na 1600 eur, co stale nie je hodnota kvoli ktorej sa vola policia. Vcera sme dosli z poistovne list ze nam nic nepreplatia nakolko nemame po posudeni narok. Ako v tomto pripade postupovat? Ma zmysel sa odvolat, alebo poistovna posiela zamietave odpovede ako na beziacom pase a preplatenia sa nedockame? Dakujem vopred za kazdu radu ako to dalej riesit.
    No to sa dalo čakať, koopka teraz odpisuje takto skoro na všetko- ak sa to naozaj tak stalo, tak sa určite treba odvolať...ak to nevybavia,tak potom jedine súdnou cestou...

    peta28 je offline (nepripojený) peta28

    peta28
    Sudna cesta to je asi ta posledna moznost ktorou by som chcela ist ked si predstavim nase sudnictvo tak to je na dlhe lakte a bohvie ci nieco vysudime a vyhodime dalsie prachy. Do toho bysme museli tahat aj toho ktory nam skodu sposobil a tazko povedat ci by bol ochotny.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    peta28 Pozri príspevok
    Sudna cesta to je asi ta posledna moznost ktorou by som chcela ist ked si predstavim nase sudnictvo tak to je na dlhe lakte a bohvie ci nieco vysudime a vyhodime dalsie prachy. Do toho bysme museli tahat aj toho ktory nam skodu sposobil a tazko povedat ci by bol ochotny.
    to máš pravdu súd je u nás dosť dlhý a výsledok nejasný, ale bohužial bublina praskla- malé poistné a teraz už nieje z čoho vyplácať škody...
    Inak pokial dáš návrh na súd, tak ten čo vám to sposobil, to musí akceptovať, ja by som inak žaloval o náhrady škody jeho a nie poisťovňu, lebo to by mohol súd zamietnuť z dovodu,že medzi vami a koop nieje zmluvný vzťah...

    peta28 je offline (nepripojený) peta28

    peta28
    Hneva ma najma to, ze vediet to skor, tak si to dam urobit niekde bez papierov a mozno usetrim nejake prachy. Takto sme to dali urobit na fakturu kvoli poistovni a este sme na tom viec prerobili

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    peta28 Pozri príspevok
    Hneva ma najma to, ze vediet to skor, tak si to dam urobit niekde bez papierov a mozno usetrim nejake prachy. Takto sme to dali urobit na fakturu kvoli poistovni a este sme na tom viec prerobili
    No však to-chápem tvoj hnev, ale nenechaj to tak-máš nárok na preplatenie škody...

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    peta28 Pozri príspevok
    Hneva ma najma to, ze vediet to skor, tak si to dam urobit niekde bez papierov a mozno usetrim nejake prachy. Takto sme to dali urobit na fakturu kvoli poistovni a este sme na tom viec prerobili
    aký podklad k nehode máte? Fotky z miesta nehody (napr. z mobilu), nejaký svedok bývajúci v mieste nehody? nejaký spolucestujúci v aute? atp. máte vypísaný (a podpísaný) formulár (správa o nehode)?

    zakonna poistka - preplatenie skody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.