Zavrieť

Porady

Čo si myslíte, je to lákadlo pre turistov?

Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
aviator, je mi jasné, preto som to sem napísala, že je to situácia, ktorej sa nevenovala veľká pozornosť, práve preto som to sem dala, lebo ak to dokážu vonku, myslím v zahraničí, mali by sa nájsť páky aj u nás a verím, že ak budeme na takéte veci upozorňovať, nájde sa niekto, kto bude chcieť a hlavne môcť zákon na ochranu životného prostredia zakomponovať do legislatívy a predovšetkým sa bude sankcionovať porušenie. Veď za priestory, ktoré sú znečisťované niekto zodpovedá, niekomu patria, teda nemalo by mu byť ľahostajné, ako vyzerajú. No a okrem iného, je to možno tip na zvýšenie zamestnanosti
Ak poukážeme na nedostatky na konkrétnych miestach, predpokladám, že zainteresovaným to nebude ľahostajné a budú sa snažiť o nápravu...veď to vôbec nie je pekná vizitka regiónu.

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Odpočívadlo na starej seneckej ceste takto vyzerá už veľmi dlhú dobu..
Neviem, komu by poslúžili oddychové stolíky...
Slovenske cesty.jpg  
slovenske cesty-5.jpg  
slovenske cesty-odpočívadlo.jpg  
slovenske cesty-odpočivadlo 1.jpg  
1/1

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Tak ako po iné roky aj teraz som si v lete zvolila prehliadku miest Slovenska a tieto zábery sú zo Senice..
Okolie zeleznicnej stanice v Senici.jpg  
namestie v Senici-1.jpg  
parkovisko na namesti v Senici.jpg  
na namesti v Senici.jpg  
1/1

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
máš síce pravdu,ale čo mi tu s tým narobíme?,či len tak konštatuješ?
Možno som naivná, ale áno, myslím si, že to s niekym pohne a že sem chodia aj takí, ktorí by to mohli ovplyvniť, v tejto téme by mohli byť uvádzané aj pekné miesta teda lákadlá pre turistov

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Takýto komfort a súkromie poskytujú sprchy v platenom areály Seneckých jazier
senec-1.jpg  
Sprchy 21 storočia na spoplatnenom rekreačnom areály.jpg  
1/1

ubka je offline (nepripojený) ubka

ubka
Nedalo nám, pri prechádzaní mestom Sereď sme započuli koncert v parku, teda zastavili sme sa popočúvať, lavičky boli obsadené prevažne penzistami, no jedna voľná pohostinnosť neponúkala a pokazila dobrý počiatočný dojem...
vizitka usporiadateľov, alebo konzumentov?
P1050183.jpg  
P1050186.jpg  
P1050184.jpg  
P1050185.jpg  
1/1

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
ubka Pozri príspevok
Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...
máš síce pravdu,ale čo mi tu s tým narobíme?,či len tak konštatuješ?
tomasenkoslav
ubka Pozri príspevok
Neviem sa s tým stotožniť, že ľudia sa zbavujú odpadkov mimo miest na to určených, ale zároveň si nedokážem vysvetliť, prečo tí, ktorí spravujú tieto miesta neurobia poriadok. No a ako vyzerajú naše odpočívadlá pri cestách...
Ja to nerobim samozrejme ale chapem prečo tak robia jedni a ti druhí.
http://www.t-t.sk/pdf/c_Chlmec.pdf

Nam obyvatelia Tepličky nad Váhom (dedina, kde je KIA) vyvazaju svoj odpad na športový areal - kanal vodneho slalomu pod Dubňom. Kde s tým, ked http://www.t-t.sk/pdf/c_Chlmec.pdf + furmanka.
Toto sa nezmeni. Pokial za to nebudu sankcie, ktore zruinuju rodinny rozpocet na par mesiacov, tak to budu ludia robit stale. Lebo to je pohodlne a "na oko zadarmo". Totiž vždy si to nejakou formou niekto alebo niečo odnesie. Ci je to životne prostredie, niekto kto skladku musi zlikvidovat, ale aj sused - ktoremu ten odpad za povodne upcha odtoky vody a tým sa mu voda dostane tam , kde nechce.

Neviem či je to lakadlo pre turistov....na naš kanal obcas pride i elena kaliska, juraj minčik či michal martikan a urcite to nie je pre mesto pekna "vizitka".
Naposledy upravil tomasenkoslav : 12.08.10 at 06:40

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
Mám známeho, ktorého tí vyhadzovači poriadne štvú, raz na nich skúsil zavolať políciu a človek na druhom konci drôtu povedal: ...viete, kým tam prídeme, utečú........
Na druhej strane si myslím, že v tejto veci by sa mali angažovať aj ekologický aktivisti. Kopať do atómových elektrární a lesov TANAPu je jednoduché, ale toto je problém, kde by dobrovoľníci v spolupráci s políciou mohli uspieť. Ešte kamery na tých najznečisťovanejších miestach by mohli pomôcť. Kto má lepší nápad, nech napíše.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.