Zavrieť

Porady

Jeden penazny dennik alebo nie?

V januári 2010 som zacal podnikat, robim stavencke a dokoncovacie prace, v juli som si otvoril sklenarsky obchod, vediem JU a moja otazka by bola ci mozem pouzit na obe jeden penazny dennik alebo musim viest zvlast.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Szofia Pozri príspevok
    V januári 2010 som zacal podnikat, robim stavencke a dokoncovacie prace, v juli som si otvoril sklenarsky obchod, vediem JU a moja otazka by bola ci mozem pouzit na obe jeden penazny dennik alebo musim viest zvlast.
    vedieš jeden peňažný denník. Ak búdeš účtovať cez účtovný SW a chceš sledovať jednotlivé prevádzky zvlášť, môžeš účtovať na strediská.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Szofia Pozri príspevok
    Dobry den, potreboval by som poradit s tym, ak moje vydavky zaplatim postovou poukazkou (napr. telefon, najomne, atd.) za nich platim postovne, mozem ich zauctovat a ak ano, tak ako? Za kazde jedno zvlast mam uctovat do PD alebo ich spocitat v danom mesiaci a zauctovat ich naraz do PD
    Podľa Postupov účtovania pre JÚ:
    § 2
    Deň uskutočnenia účtovného prípadu

    (1) Dňom uskutočnenia účtovného prípadu je deň splnenia dodávky, platby záväzku, inkasa pohľadávky, započítania pohľadávky, postúpenia pohľadávky, prevzatia dlhu, poskytnutia a prijatia preddavku, úhrady úveru alebo pôžičky poskytnutím nového úveru alebo pôžičky, zistenia manka na majetku a záväzkoch, schodku, prebytku majetku, škody na majetku, vkladu do obchodnej spoločnosti a družstva, pohybu majetku vo vnútri účtovnej jednotky a deň zistenia ďalších skutočností vyplývajúcich z osobitných predpisov2) alebo z povahy účtovnej jednotky, ktoré sú predmetom účtovníctva a ktoré v účtovnej jednotke nastali a účtovná jednotka má k dispozícii potrebné podklady, ktoré dokumentujú tieto skutočnosti.

    Poštovné si samozrejme môžeš zaúčtovať. Je to pre teba Výdavok ovplyvňujúci základ dane.
    Ja by som poštovné zaúčtovala v deň, kedy som úhradu prostredníctvom poštovej poukážky zrealizovala.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Szofia Pozri príspevok
    Dakujem za radu :-)
    Tak ak mam za dany den aj viac PPL vyplatene, tak si postovne spocitam a si zauctujem len s jednym uctovnym pripadom a vypisem si na to vydavkovy pokl. doklad. Moze to tak byt?
    áno, môže to tak byť.

    Szofia je offline (nepripojený) Szofia

    Szofia
    Od januara pouzivam PD takze by som chcel pokracovat s tym...uctovny SW nepoznam, ale podla Vas ktore je lepsie pouzivat

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Szofia Pozri príspevok
    Od januara pouzivam PD takze by som chcel pokracovat s tym...uctovny SW nepoznam, ale podla Vas ktore je lepsie pouzivat
    dajú sa stiahnuť bezplatné demoverzie rôznych SW, napr. ALFA

    http://www.kros.sk/11040

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    Szofia Pozri príspevok
    Od januara pouzivam PD takze by som chcel pokracovat s tym...uctovny SW nepoznam, ale podla Vas ktore je lepsie pouzivat
    softvérov je veľa. pre malých podnikateľov stačia verzie ktoré poskytujú výrobcovia zdarma. stačí si len stihanuť štarotvacie verzie z internetu a vyskúšať si ktorý bude najviac vyhovovať. je to veľmi individuálne. niekomu vyhovuje to, inému ono. zdarma sú napr. Alfa, MRP malý podnikateľ, Money S3 štart, Pohoda Start.

    Szofia je offline (nepripojený) Szofia

    Szofia
    Dobry den, potreboval by som poradit s tym, ak moje vydavky zaplatim postovou poukazkou (napr. telefon, najomne, atd.) za nich platim postovne, mozem ich zauctovat a ak ano, tak ako? Za kazde jedno zvlast mam uctovat do PD alebo ich spocitat v danom mesiaci a zauctovat ich naraz do PD

    Szofia je offline (nepripojený) Szofia

    Szofia
    Dakujem za radu :-)
    Tak ak mam za dany den aj viac PPL vyplatene, tak si postovne spocitam a si zauctujem len s jednym uctovnym pripadom a vypisem si na to vydavkovy pokl. doklad. Moze to tak byt?
    Naposledy upravil Szofia : 17.08.10 at 16:42

    Szofia je offline (nepripojený) Szofia

    Szofia
    Radu by som potreboval aj s tym, ak mam napr. naradia alebo kancelarske potreby nakupene a mam blocky z nich na kazde jedno by som mal vypisat vydavkovy pokladnicny doklad (kedze som ich kupil v hotovosti) alebo si ich mam ocislovat a tak si ich mozem zapisat do PD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.