Zavrieť

Porady

kupele štos

Pprosím má niekto nejaké skúsenosti s pobytom v kupeloch Štos v poslednej dobe? /1 rok/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

    som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac vcielkaisr
    Ahoj, ja som bola v kúpeloch Štós asi pred rokom, bola som ale sklamaná tým aké je tam prostredie, v tom čase keď som tam bola bolo to dosť zanedbané. Keď bolo pekné počasie trávila som ho vonku v prírode, či vychádzkami alebo zberaním húb. Ale v období dažďa je to horšie je tam len jedna kaviareň ktorá je dosť drahá, obedy boli obstojne dokonca aj pre diabetikov, diskotéky sa robili v danej kaviarni ktorá je spojená aj z jedálňou, je tam knižnica ale viac bola zatvorená ako otvorená tak si treba vypožičať viac kníh poprípade spoločenských hier či karty. Je tam aj spoločenská miestnosť o ktorej som sa dozvedela až posledný týždeň kúpeľov aj to náhodou v nej je TV, dovtedy sa TV pozerala v danej kaviarni. Zdravotný personál bol dobrý a ochotný jedine najlepšie je mať procedúry hneď zrána, nie je tam vtedy veľa ľudí.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    http://slovakiaplus.blogspot.com/201...os-kupele.html
    http://islovakia.ic.cz/2009/05/kupele-stos-2/ -je tam pekne a príjemne,len horšie možnosti pre travenie volného času,ak je vonku pekne,tak sú velmi príjemne prechádzky v okolí,možnozt zbierania húb

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Moja dcéra tam bola 2x cez prázdniny. Z pohľadu dieťaťa tam je výborne. Porovnávala to s inými liečebňami a veľmi si chválila. Celé leto majú animátorov, ktorý deťom robia program, tak že sa nenudia. Boli aj na kúpalisku v Moldave. Organizuje sa tam speleoterapia v neďalekej Jasovskej jaskyni. (Ale podľa mojich zistení ide viac o biznis, ako o terapiu). Personál je super. Jediné čo jej vadilo bolo milion schodov. Areál je v kopci a pozostáva z viacerích budov, ktoré spájajú nekonečné schody.
    Z pohľadu známej, ktorá tam bola s dieťaťom na 5 týždňov, tam vládla "ponorková choroba" nebolo moc kam ísť. Oproti Lučivnej, kde sa dá vybehnúť do Tatier, do Popradu a pod. Ak tam idete autom dá sa ísť na Krásnu hôrku, Betliar, ani do Košíc to nie je až tak ďaleko.
    Naposledy upravil mamka Danka : 31.08.10 at 08:49

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Hrubka viem, že ti ide o konkrétne kúpele, ale tak ma napadlo, že by si mohol premenovať túto tému na Kúpele všeobecne. Takúto tému som tu ešte nevidela a škoda otvárať novú.

    mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

    mamka Danka
    Speleoterapia:
    V jaskyniach je približne 45 bakteriálnych kolónií na meter kubický vzduchu, ide o nechoroboplodné baktérie. Pri návšteve asi 30 ľudí stúpla koncentrácia na 150 kolónií na m3, zhruba ½ hodinu po ich odchode opäť klesla na pôvodný počet. Krasovské jaskyne si udržujú takmer sterilitu prostredia, nielen baktérií, ale aj plesní, a dokážu znečistenie návštevníkmi účinne a v krátkom čase odstrániť.
    Zdroj: časopis Dieťa 9/2005
    Čo si ale myslieť o mikroklíme jaskyne, kde jedna skupina pacientov vychádza a druhá hneď vchádza a v inej časti jaskyne (v tesnej blízkosti) prebiehajú každých 15 minút turistické vstupy v početných skupinách.
    Naposledy upravil mamka Danka : 31.08.10 at 08:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.