Zavrieť

Porady

sociálny fond

Prebrala som jednoduché účtovníctvo v MRP-DOSS.
Mám jedneho zamestnanca, na ktorého bola každý mesiac zaúčtovaná tvorba sociálneho fondu kodom X26.Načo slúži kod U/P/X 15?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    U - účet, P - pokladňa, X - nepeňažné, kód 15 je v DOS verzii tvorba sociálneho fondu

    slvk je offline (nepripojený) slvk

    slvk
    Všetko chápem, len neviem,čo sa chápe ako tvorba sociálneho fondu, čo vlastne mám zaúčtovať kodom 15, ked každý mesiac účtujem tvorbu kodom 26?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Kódom 26 sa sociálny fond netvorí, iba sa účtujú peniaze určené pre SF do výdavkov (VOZD). K tomuto pohybu treba pričleniť pohyb kódom 15, čo je tvorba SF (PNZD). Samotné čerpanie SF sa účtuje kódom 37 (VNZD).

    slvk je offline (nepripojený) slvk

    slvk
    Moja predchodkyňa učtovala v roku 2009 kazdy mesiac kodom X26 a v decembri 2009 kodom P37 vycerpala SF ako nahradu mzdy.Bolo to spravne uctovanie počas celeho roka, alebo ako mam spravne učtovat?
    Mam jedneho zamestnanca a učet SF nevediem na osobitnom ucte.

    ALEXOLIVER je offline (nepripojený) ALEXOLIVER

    ALEXOLIVER
    ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v JU. Zamestnávateľ prepustil posledného zamestnanca, nie je predpoklad, že ešte budú zamestnanci, a v sociálnom fonde sú ešte nejaké peniaze. Ako to správne zaúčtovať, môže sa napríklad pri poslednej výplate, zvýšiť príspevok zo SF na stravné?Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ALEXOLIVER Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa spýtať, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v JU. Zamestnávateľ prepustil posledného zamestnanca, nie je predpoklad, že ešte budú zamestnanci, a v sociálnom fonde sú ešte nejaké peniaze. Ako to správne zaúčtovať, môže sa napríklad pri poslednej výplate, zvýšiť príspevok zo SF na stravné?Ďakujem.
    ÁNo, môžete to aj takto poriešiť. AK tam ešte niečo zostane, bude to POZD.

    janadi je offline (nepripojený) janadi

    janadi
    Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ako zaúčtovať rozpustenie sociálneho fondu v Podvojnom účtovníctve? Firma sa dostala do likvidácie, všetci zamestnanci boli prepustení a v sociálnom fonde ostali ešte nejaké peniaze. Ako to môžem zúčtovať? Neviem ukončiť účtovníctvo, lebo mi tam ostáva položka sociálneho fondu, ktorú som nestihla rozpustiť (trochu som na to pozabudla). Ak by mi niekto vedel poradiť, vopred veľmi pekne ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.