Zavrieť

Porady

Popolník do základu dane

Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    alicacka Pozri príspevok
    Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?
    ... ešte že trvá iba na popolníku, a nie na cigaretách - to by vyšlo zamestnávateľa drahšie .

    Keby som bol zamestnávateľ, tak by som vôbec nesúhlasil s preplatením takéhoto výdavku!

    Prečo?

    1. Róbert Ochaba z Úradu verejného zdravotníctva SR píše v jednej svojej odpovedi:
    Medzi jeho (=zamestnávateľove) povinnosti patrí vydať zákaz fajčenia na pracovisku a zabezpečiť jeho kontrolu a dodržiavanie.

    2. Jozef Drahovský, odborník na otázky cestnej dopravy v jednom svojom blogu píše: "Fajčenie cigariet vodičom počas jazdy nie je v zákone taxatívne zakázané, ale je prikázané plne sa venovať vedeniu vozidla. Čiže, ak osobne ste fyzicky a psychicky v takej forme a dopravná situácia je taká a bude taká, že fajčenie negatívne neovplyvní vedenie vozidla, tak v súčasnej dobe vám to zákon nezakazuje. Ale ak niečo prehliadnete, spáchate hoci aj banálny priestupok, tak fajčením ste preukázali aj spáchanie ďalšiemu priestupku a to, že ste sa plne - dostatočne nevenovali vedeniu vozidla a vykonávali inú činnosť. To isté platí aj pri iných činnostiach vo vozidle a aj tých, ktoré priamo alebo nepriamo súvisia s vedením vozidla. Odporúčam počas vedenia vozidla nefajčiť, ale radšej odstaviť auto na odpočívadle a tam relaxovať. "



    takže nevidím dôvody, prečo by to mal preplácať.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    veronikasad, danushka, Rozalka, calawen, Dav, Zita5
    6

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    on je nejaký srandista....
    Naposledy upravil hanelie : 13.08.10 at 13:51

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alicacka Pozri príspevok
    Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?
    a šéf mu dal súhlas s preplatením ?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    No pokiaľ ten popolník slúži na dosiahnutie a udržanie zisku a on to vie dokázať, tak mu ho tam dajte.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    No ja si myslím, že ak poháre môžu ísť ako spotrebný materiál, tak by sa mohol dať aj popolník, nie?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Takže si myslíte, že to nemám dať do ZD? Veď popolník sa zvykne kupovať aj do kancelárie nie?

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Povedala by som skôr na nejakú terasu, do baru alebo tak. Ale ani do kancelárie asi nie.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    alicacka Pozri príspevok
    No ja si myslím, že ak poháre môžu ísť ako spotrebný materiál, tak by sa mohol dať aj popolník, nie?
    .Ja som si popolník priniesla z domu, pokiaľ nebol zákaz fajčenia na pracovisku a vždy som si ho aj umyla, aby ochotná pani upratovačka nemusela pracovať aj za mňa. A to prirovnanie je nad rámec môjho chápanie, takže nie som schopná komentára.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    alicacka Pozri príspevok
    Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?

    Mali sme tu aj veselšie témy, napr. o toaletnom papieri (tá u mňa vyhráva zatiaľ, veru nemala chybu ).
    K veci. Ak mne a mojim obchodným partnerom viac vyhovuje jednanie "doma" , než v reštaurácii, bare, atp. a na tom partnerovi mi naozaj záleží napriek tomu, že je fajčiar - dám mu k dispozícii popolník a debatíme ďalej. Nebudem mu udeľovať fajčiarsku prestávku ani ho posielať na ulicu k odpadkovému košu. Teraz píšem samozrejme o priestore, kde to neobťažuje ostatných pracovníkov firmy.
    I tak - ten popolník dávať nasilu do výdvakov by mi prišlo smiešne, keby išlo naozaj o jeden kus vo firme "nepohostinskej".
    V zadaní sa ani nepíše, o čie auto sa jedná . Vlastne je to jedno. Do súkromného zakúpiť - väčšia drzosť ako do firemného, ktorým sa budú voziť ďalší. Mne stačí, keď mám nastúpiť do dymom páchnuceho taxíka (väčší šok ako z presladkého vanilkového stromčeka ).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.