Zavrieť

Porady

zákonné poistenie vozidiel

Dobrý deň všetkým.
Prosím vás, mal som poistku alianz na 1.3 Š.Forman a preplácal som ročne okolo 40 eur, v porovnaní napríklad s kooperatívou.
Teraz mi ponúkli kooperatívu za cca 90 ročne, a vzápätí na to UNiQA, približne za rovnakú cenu, údajne má však lepšie finančné plnenie-odškodňovanie poistných udalostí.
Konkrétne vraj Kooperatíva robí prieťahy a nemá takmer žiadne uhrádzanie škôd spôsobených na majetku prevádzkovateľa komunikácie, alebo uhrádzanie nákladov "servisu nehôd", teda polícia, hasiči...
Chcel by som vedieť či to s tou kooperatívou je pravda, alebo iba fáma, respektíve antireklama.

Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ja som si na tejto stránke nahodila údaje o aute a vyhodilo mi to naj ponuky (od najlacnejšej). tak skús

    http://www.netfinancie.sk/pzp/

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Všetky autá máme poistené aj havárijne, aj zákonne cez Kooperatívu. Je pravdou, že občas meškajú s plnením, ale myslím si, že to všetky poisťovne. Pozri si čo to, ktoré poistenie zahŕňa a podľa toho a ceny sa rozhodni.

    tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

    tmhwk
    Tiez som z viacerych stran pocul o problemoch s poistnym plnenim pri Kooperative, na druhej strane ide aj o jednu z najvacsich poistovni, ale asi by som tiez volil radsej Uniqu ak je cena podobna.

    Kazdopadne, v pripade PZP (povinne zmluvne poistenie) ti moze byt prakticky jedno ako poistovna plni alebo neplni, iba staci nejake poistenie mat. Plnenie je totiz voci ostatnym subjektom a nie voci tebe (na rozdiel od havarijneho). Obycajne je najlogickejsi postup vybrat si najlacnejsiu poistovnu. Najjednoduchsie pomocou poistovacieho poradcu alebo online poistnych portalov.

    V pripade ze su ceny velmi podobne, mozes sa rozhodnut napr. na zaklade rozsahu poskytovanych asistencnych sluzieb, pripadnych bezplatnych urazovych poisteni posadky (to ma kooperativa a mozno este niekto) alebo moznosti dopoistit sklo na aute (toto konkretne je mozne myslim len u axy).

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    zrovna včera som s poisťováčkou prejednávala PZP. Povedala že najlacnejšia je Kooperativa ale komunikácia s nimi je hrozná a aj plnenie je na otrasnej úrovni. Tak mi doporučila Uniqu, ktorá má podobnú cenu. Takže budúci týždeň uzavriem zák.poistenie určite v Uniqa.

    peter977 je offline (nepripojený) peter977

    Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac peter977
    húžva Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým.
    Prosím vás, mal som poistku alianz na 1.3 Š.Forman a preplácal som ročne okolo 40 eur, v porovnaní napríklad s kooperatívou.
    Teraz mi ponúkli kooperatívu za cca 90 ročne, a vzápätí na to UNiQA, približne za rovnakú cenu, údajne má však lepšie finančné plnenie-odškodňovanie poistných udalostí.
    Konkrétne vraj Kooperatíva robí prieťahy a nemá takmer žiadne uhrádzanie škôd spôsobených na majetku prevádzkovateľa komunikácie, alebo uhrádzanie nákladov "servisu nehôd", teda polícia, hasiči...
    Chcel by som vedieť či to s tou kooperatívou je pravda, alebo iba fáma, respektíve antireklama.

    Ďakujem pekne.

    Ahoj, v prvom rade by ma zaujímalo, kto Ti dal takú informáciu o Kooperatíve a čo si myslíš o človeku, ktorý aby s tebou uzavrel poistku, tak očierňuje pred tebou konkurenciu. Je taký človek podľa teba korektný?

    Kooperatíva razí už niekoľko rokou filozofiu najlacnejšieho PZP.
    V poisťovni to funguje tak, že sa všetci "vyzbierame" cez PZP a výplácajú sa z toho poistné udalosti. No keďže poisťovňa má najlacnejšie ceny, tak sa logicky vyzbiera menej ako v inej poisťovni a potom vznikajú problémi s plnením.

    Daj si do googlu Kooperativu a poistné plnenie a uvidíš názory...

    Spolupracujem s 10-timi poisťovňami,čo sa týka PZP a klientom nikdy neodporúčam 2 a jedna z nich je Kooperativa.

    Napíš mi mailom parametre vozidla (cm3, KW, celk. hmotnosť, rok výroby, rok narodenia držitela vozidla, beznehodovosť) a pozriem Ti podľa môjho cenníka ako by sa to dalo

    zákonné poistenie vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.