Zavrieť

Porady

Dohody od roku 2010

Zdravím, chcem sa Vás opýtať, viacerí ludia sa ma pýtali na zmeny o vykonavaní dohod.Vraj su do tohoto roku nejake zmeny v opakovani, vyplacani a platení. Ale ja som nikde nenasla nic o tomto pisane neviete mi posunut daku vyhlasku o tejto zmene ak daka vobec bola?! Velka vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    jednalo sa o jedného známeho, ktorému nechceli predlzit dohodu o vykonani prace,leboze bola daka zmena v zakone,ze to nemozu uz robit. tak som bola zvedava,ci mi daco uslo,alebo mam od neho malo info - ci tam nie je este daky zadrhel.
    Dohoda o vykonaní práce je obmedzená 350 hodinami ročne pre jedného zamestnávateľa. Ak už u toho zamestnávateľa v tomto roku odpracoval tých 350 hodín, tak mu ju skutočne už nemohli predĺžiť.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    veronikasad, rodina1, Ingrid G., ondrejvla, VERONIKA6, Lubaba
    6

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    iveta.konstiakova Pozri príspevok
    Zdravím, chcem sa Vás opýtať, viacerí ludia sa ma pýtali na zmeny o vykonavaní dohod.Vraj su do tohoto roku nejake zmeny v opakovani, vyplacani a platení. Ale ja som nikde nenasla nic o tomto pisane neviete mi posunut daku vyhlasku o tejto zmene ak daka vobec bola?! Velka vdaka
    Môžeš byť konkrétnejšia, kto má uzatvorenú dohodu ?

    Zmeny sú v nahlasovaní dohôd uchádzačov o zamestnanie na ÚP (musia tak urobiť pred začiatkom výkonu práce, inak ich vyradia z evidencie)

    Ďalšie zmeny v Zákonníku práce platia od 1.3.2010, ale tie sa týkajú predlžovania prac.pomeru na dobu určitú.
    jednalo sa o jedného známeho, ktorému nechceli predlzit dohodu o vykonani prace,leboze bola daka zmena v zakone,ze to nemozu uz robit. tak som bola zvedava,ci mi daco uslo,alebo mam od neho malo info - ci tam nie je este daky zadrhel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.