Zavrieť

Porady

Dá sa vyhnúť plateniu odvodu do SP?

Ahojte poraďáci.

Oslovil ma jeden môj klient, vraj sa mu donieslo, že sa dá vyhnúť plateniu odvodu do SP. Od 01.07. tohto roku mu vznikla povinnosť platiť a vraj keď preruší živnosť, stačí aj na jeden deň, nebude musieť platiť až do júla 2011 žiadne odvody sociálke. Mne sa to nejako nezdá. Tu na porade som pozerala aj na internete a našla som, že sa dá vyhnúť plateniu, ale iba v prípade, že má k tomu dátumu 01.07.2010 prerušenú živnosť, aj keď mal v r. 2009 dosiahnuté dostatočné príjmy. To znamená, že ak by ju prerušil teraz trebárs na týždeň, tak bude aj tak musieť platiť odvody, podľa mňa. Nemáte prosím niekto s tým skúsenosť?
Vďaka vopred za všetky reakcie.
Pekný pracovný týždeň všetkým prajem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    linko1 je offline (nepripojený) linko1

    :-) linko1
    prerušiť živnosť sa dá na minimálne 6 mesiacov

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Klient má pravdu.
    Ak zruší živnosť a potom otvorí novú, aj ked len nasledujúci deň tak nebude platiť odvody do SP do júla 2011.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Rozalka Pozri príspevok
    Môj syn si to tiež myslel, ale v sociálke ho vyviedli z omylu. Vraj sa počíta z poslednej známej DP. Poraďte, skúsení, ako to vlastne je?
    v prípade, že 1.7.... nie je szčo... neplatí celý ďalší rok odvody, napriek tomu, že z predošlého dp mu vyvstala povinnosť... takže prerušenie, resp. skončenie (a následné znovuzaloženie) bolo treba do tohto dátumu napasovať...

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    bodliak Pozri príspevok
    Opytajte sa klienta, ci chce poberat starobny dochodok a ci v pripade urazu s trvalymi nasledkami rad zostane bez invalidneho ?

    Lebo prave oni potom radi nariekaju ...
    tieto náležitosti si môže predsa riešiť dobrovoľnou registráciou... podstatný rozdiel môže byť vo VZ...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Môj syn si to tiež myslel, ale v sociálke ho vyviedli z omylu. Vraj sa počíta z poslednej známej DP. Poraďte, skúsení, ako to vlastne je?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Opytajte sa klienta, ci chce poberat starobny dochodok a ci v pripade urazu s trvalymi nasledkami rad zostane bez invalidneho ?

    Lebo prave oni potom radi nariekaju ...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Rozalka Pozri príspevok
    Môj syn si to tiež myslel, ale v sociálke ho vyviedli z omylu. Vraj sa počíta z poslednej známej DP. Poraďte, skúsení, ako to vlastne je?
    No ja neviem,
    moja klientka toto urobila pred rokom aj niečo, dovolila som jej to raz. Aby sa trošku pozviechala, vysvetlila som čo to pre nu znamená. Počas roka ukončila živnosť o týžden urobila novú, a neplatila až po dalšom danovom priznaní.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Pôvodca textu príspevku: Rozalka
    Môj syn si to tiež myslel, ale v sociálke ho vyviedli z omylu. Vraj sa počíta z poslednej známej DP. Poraďte, skúsení, ako to vlastne je?
    ak szčo vznikla povinnosť platiť od 1.7. čo aj platil ale k 31.8. zruší živnosť /odhláška zo SP/a novú otvorí 1.10./nemá povinnosť prihlásenia na SP/ nepokračuje v platení odvodov - /odpoveď na dopyt /

    hoci podľa mňa to tak nie je pretože, ten prvý rok neplatenia je vlastne preto, že mu /si/nemajú z čoho vyrátať výšku platby, čo je však v tomto prípade naopak - tu existuje VZ za predchádzajúce obdobie
    Naposledy upravil hanelie : 17.08.10 at 10:02

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    bodliak Pozri príspevok
    Opytajte sa klienta, ci chce poberat starobny dochodok a ci v pripade urazu s trvalymi nasledkami rad zostane bez invalidneho ?

    Lebo prave oni potom radi nariekaju ...
    Už ide len o to, či je SP tá najspoľahlivejšia banka..., s najvýhodnejším úročením....
    P.S. Ale tých 15 rokov by som nezanedbala.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    hanelie Pozri príspevok
    ak szčo vznikla povinnosť platiť od 1.7. čo aj platil ale k 31.8. zruší živnosť /odhláška zo SP/a novú otvorí 1.10./nemá povinnosť prihlásenia na SP/ nepokračuje v platení odvodov - /odpoveď na dopyt /

    hoci podľa mňa to tak nie je pretože, ten prvý rok neplatenia je vlastne preto, že mu /si/nemajú z čoho vyrátať výšku platby, čo je však v tomto prípade naopak - tu existuje VZ za predchádzajúce obdobie
    Ale naozaj to tak funguje, lebo ak zruším tak vyplním odhlášku a ked znovu založím živnosť, nie som povinná o tom informovať SP. Informujem o založení živnosti ZP a DU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.