Zavrieť

Porady

osvedcenie o povode ( cetrification of origin )

chcel by som poprosit o pomoc vo veci vyclievania mikin z USA. Ide presne o toto.
Zalozil som SRO a nechal som si balikom poslat na tuto SRO asi 20 mikin z USA. Posielal ich kolega, ktory so mnou SRO zalozil a zije v USA. Balik isiel lodou a podla predpokladu ho zadrzali colne urady v Polsku. Teraz odomna potrebuju osvedcenie o povode tovaru (certificate of origin), lebo inak sa to vraj neda v EU vobec vyclit.
Je to vec, z ktorou som vobec neratal a zo vsetkych stran sa na mna hrnu informacie, ze to bude nemozne vyclit ... nechce sa mi tomu verit. Viem, ze zohnat taketo osvedcenie dodatocne bude asi problem, ale ak mi s tymto viete niekto pomoct, dajte mi prosim vediet. Budem vdacny za kazdu pomoc.
vopred dakujem

Palo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    skus sa na toto pozrieť
    http://www.online.fct.sk/licencie/dv...ch-krajin.html

    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-109856.html
    Naposledy upravil Danielle369 : 18.08.10 at 05:22

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    fulmaja, zdenka131, Mária27, vieraaaa, Anja111, truch, Lubaba
    7
    dakujem dano velmi pekne, za link na Focus. Urcite tam budem volat. Toto som ja potreboval :-) Dufam len, ze sa to bude dat vyriesit tak, aby mi balik poslali, lebo inak je cela SRO v mojom pripade na nic ... co by ma teda nepotesilo :-) Viem, ze som si to mal asi zistit najprv, ale zistoval som kopu inych veci a toto mi nejak uniklo ... Este raz diky.

    osvedcenie o povode ( cetrification of origin )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.