Zavrieť

Porady

a čo moje súkromie?

Dobrý deň,
mám problém s ex...po rozvode, som ostala bývať v našom byte, on sa odsťahoval. BSM /nehnuteľnosť-byt/ ešte nie je vysporiadané.
Ex chodil do bytu ako sa mu zachcelo až do chvíle kým som cca pred mesiacom nevymenila vložku. Vyhráža sa trestným oznámením. Rozumiem, že má právo chodiť do bytu, ale musím naozaj tolerovať, že to robí kedykoľvek si zmyslí, najčastejšie keď nie som doma.
Netvrdím,že niečo zobral, alebo poškodil...napriek tomu je nepríjemné, že tam chodí a snorí.
Na rozdelení hnuteľného majetku sme sa dohodli. Má v byte už len jednu skriňu a v nej také tie chlapské vecičky /šróbiky, kábliky...atď/.
Teraz najnovšie chodí denne, samozrejme mi vopred nahlási čas kedy cca príde a vždy si odnesie nejaké drobnosti.
Naozaj nemôžem urobiť nič na ochranu svojho súkromia, v prípade že naozaj podá trestné oznámenie a budem nútená mu dať opäť kľúče?
Ďakujem....a prajem všetkým pekný deň
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kto je majiteľom bytu ? Obaja,alebo iba ty?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
akikap Pozri príspevok
...Naozaj nemôžem urobiť nič na ochranu svojho súkromia, v prípade že naozaj podá trestné oznámenie a budem nútená mu dať opäť kľúče?...
Naozaj nemôžeš nič urobiť, pokiaľ je spoluvlastníkom bytu aj on. Môže sa Ti stať aj... že odvŕta zámok a vymení vložku on...... a nebudeš môcť tiež nič urobiť... leda tak zapracovať, aby ste aj túto časť vysporiadania čo najskôr doriešili......
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

tak toto poznám, pokiaľ sa to dá, snaž sa čo naskôr majetkovo vysporiadať. Ja mám odvtedy pokoj, apoň čo sa bytu týka
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

akikap Pozri príspevok
Dobrý deň,
mám problém s ex...po rozvode, som ostala bývať v našom byte, on sa odsťahoval. BSM /nehnuteľnosť-byt/ ešte nie je vysporiadané.
Ex chodil do bytu ako sa mu zachcelo až do chvíle kým som cca pred mesiacom nevymenila vložku. Vyhráža sa trestným oznámením. Rozumiem, že má právo chodiť do bytu, ale musím naozaj tolerovať, že to robí kedykoľvek si zmyslí, najčastejšie keď nie som doma.
Netvrdím,že niečo zobral, alebo poškodil...napriek tomu je nepríjemné, že tam chodí a snorí.
Na rozdelení hnuteľného majetku sme sa dohodli. Má v byte už len jednu skriňu a v nej také tie chlapské vecičky /šróbiky, kábliky...atď/.
Teraz najnovšie chodí denne, samozrejme mi vopred nahlási čas kedy cca príde a vždy si odnesie nejaké drobnosti.
Naozaj nemôžem urobiť nič na ochranu svojho súkromia, v prípade že naozaj podá trestné oznámenie a budem nútená mu dať opäť kľúče?
Ďakujem....a prajem všetkým pekný deň
trestného oznámenia sa báť nemusíš nakoľko ide o občianskoprávny spor. Ak aj je spoluvlastníkom bytu, neznamená to, že do obydlia druhej osoby s ktorou nežije v spoločnej domácnosti môže vstupovať bez jej súhlasu - napr. aj Ústava SR čl. 21 ods. (1) "Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.". Tým, že sa z bytu odsťahoval, odniesol si z neho osobné veci, znamená to, že ste sa dohodli o spôsobe užívania bytu. Táto dohoda je vyjadrená konkludentne. Dôkazom takejto dohody môže byť napr. aj to ak si ex prehlásil trvalý pobyt, alebo neprispieva na zálohové platby do fondu opráv domu vo výške svojho podielu k bytu.
Ak mu neumožníš vstup do bytu, má v podstate len jednu možnosť, domáhať sa súdnou cestou určovacou žalobou spôsobu užívania spoločnej nehnuteľnosti.
5 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ak aj je spoluvlastníkom bytu, neznamená to, že do obydlia druhej osoby s ktorou nežije v spoločnej domácnosti môže vstupovať bez jej súhlasu

spoluvlastníci majú rovnaké práva a povinnosti voči nehnuteľnosti /aj v BSM to platí
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Majiteľmi sme 1/1....
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Ex naozaj neprispieva žiadnymi poplatkami a dokonca má aj prehlásený trvalý pobyt....ďakujem...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

akikap Pozri príspevok
Ex naozaj neprispieva žiadnymi poplatkami a dokonca má aj prehlásený trvalý pobyt....ďakujem...
Ako majiteľ má nielen práva,ale aj povinnosti. Mal by sa podieľať na financovaní bytu .

Skús mu navrhnúť, že od neho nebudeš žiadať náhradu,ak tam nebude chodiť....alebo naopak
1 0
naviss naviss

naviss je offline (nepripojený) naviss

Mate spolu dieta? Ak ano predpokladam ze je s tebou to znamena ze by sa mohol niekedy prist pozriet ako sa ma. Ale zdielam nazor co najskor to vysporiadat a mas pokoj.
Naposledy upravil naviss : 19.08.10 at 06:33
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

...máme spolu 2 deti a možno je to zvláštne, ale sú s ním...na dlllllhé vysvetľovanie....ale idem požiadať o striedavú starostlivosť...deti nie sú proti, lebo ex nestíha plniť to čo nasľuboval a doteraz nepochopil, že deti si nejaký čas môže kupovať, ale skôr či neskôr si deti uvedomia, že handry, dovolenky a podobné veci nie sú všetko...našťastie...
0 0
naviss naviss

naviss je offline (nepripojený) naviss

Tak to je sila 98% davaju deti k matke. Myslis ze si ich akoze kupil? A ako to mate s navstevami kazdy druhy tyzden (sestra to tak ma) alebo ako?
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Áno myslím, že si ich kúpil a s odstupom času si myslím, že ani sudkyňa nebola veľmi kóšer. Deti majú 12 a 15 a rozhodli sa tak samé. Celé to začalo 03/09 a zrovna vtedy som končila VŠ, tzn diplomovka, učenie a prvé pojednávanie sme mali 2 týždne po štátniciach....nechcem sa ospravedlňovať, ale ex jednoducho využil to že som bola v maximálnom strese a nemala veľa času...môžem s čistým svedomím povedať, že ak predtým venoval deťom cca 2 hod/týždenne tak je to veľa a no a počas rozvodového konania zrazu vedel variť, prať, žehliť...dokonca vstával 4.45 aby deťom nachystal desiatu...predtým nebol možné ho dostať z postele, ledva sa stihol obliecť a umyť ...a tak bolo to fakt o nervy... sú určite ženy ktoré to majú oveľa ťažšie...napriek tomu som ja osobne rada, že som to prežila zo zdravým rozumom.... :-)))
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

...a ešte k tým návštevám...nemáme žiadne obmedzenia, takže deti môžu ku mne prísť kedykoľvek...dcéra už sa teraz tak opatrne sťažuje že citujem : tato le húka. No a chlapec /15/ ten má už svojich kamarátov a najmä PC, nejako extra mu v tomto veku /15/ asi nechýbam takže ho vídam veľmi málo...
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

napriek tomu som ja osobne rada, že som to prežila zo zdravým rozumom....

samozrejme "....SO zdravým rozumom....
0 0
naviss naviss

naviss je offline (nepripojený) naviss

Pisala si ze chces poziadat o striedavu starostlivost ale dalej pises ze ste nemali ziadne obmedzenia z toho chapem ze deti mohli chodit kedy chceli a na ako dlho chceli tak naco striedava starostlivos? O tom ako to bude po rozvode rozhodol kto myslim na to obmedzene alebo neobmedzene stretavanie deti?
Exo-t ti ich nechcel davat? Pises aj o dovolenkach ani na dovolenku ti ich nechcel dat? Prepac ze takto vyzvedam ale zaujalo ma to ludia maju rozne problemy a trochu to z teba taham aj pre svoju informaciu do buducnosti. Sestra ked sa rozviedla deti prisudili jej a jej exo si ich chodi bravat 2 krat do mesiaca na sobotu nedelu. Ty sa rozviedli lebo ex svagor chlastal tak to bolo jasne! A vy ste sa preco? Toto je taky zvlastny pripad ked deti su u otca.
Naposledy upravil naviss : 19.08.10 at 08:40
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Treba si uvedomiť, že tak ako sa vzťahy kazili a to kazenie trvalo nejaký čas až to doviedlo k rozvodu, tak to potrvá určitý čas, kým sa vzťahy po rozvode dostanú do normálu.
Chce to len vzájomnú komunikáciu a rešpekt, jedine tak môžte dospieť k dohode.
Ďaľšia vec, že či sa nám to páči alebo nie, deti vo veku 13-násť a vyššie rokov sú vypočítavé presne tak ako citlivé a rozumná dohoda medzi manželmi dokáže zabrániť ich pokazeniu a využívaniu situácií. Musíte spolu komunikovať a dodržiavať zásady, lebo deti použijú vo svoj prospech všetko čo sa bude dať.
Pýtala si sa vôbec detí, či striedavá starostlivosť nenaruší ich bežný zaužívaný život, ktorý im vyhovuje? To už nie sú predškoláci a môže sa stať, že súd rozhodne o striedavej starostlivosti a deti to aj tak nebudú rešpektovať.
Môj názor vyplýva z vlastnej skúsenosti. Keď som sa rozviedla, deti boli vo veku 12 a 7 rokov a do chvíle, kým sme nezačali normálne s ex rozprávať, neboli ani deti v pohode. Teraz sa držíme zásad s ex a pred deťmi nekomentujeme naše negatívne názory. Snažíme sa dohodnúť a hlavne berieme na zreteľ aj potreby, výhrady a názory detí.

A čo sa týka bývania a návštev Tvojho ex...
Zas len dohoda. A nemyslím si, že by to nebolo možné, veď mu súd zveril do opatery Vaše deti, takže asi až tak nemožný nebude .
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Mám pocit, že ex sa snaží deťom natĺcť do hlavy, že sa vyliahli z vajec...jednoducho ich nevedie k tomu, aby brali do úvahy že nemajú len otca a jeho rodinu ale aj matku ajej rodinu. Napr.dedko mal narodky, avizovala som to exovi, že by bolo vhodné aby im vysvetlil, že sa patrí aby sa aspoň ukázali. Jeho odpoveď bola : to si rieš s deťmi. Najmä preto chcem aby aspoň dcéra bola aspoň trochu ovplyvnená aj mojou výchovou a keď príde na 2 hodiny tak toho veľa nestihnem. Stretávanie bez obmedzenia navrhol ex a súd to odklepol.
Ja som našla niekoho pre koho nie som len upratovačka, kuchárka, opatrovateľka detí a mínač peňazí...:-)))
Kľudne sa pýtaj...nemám čo tajiť :-)))
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Viem, že kazenie vzťahu trvá dlhší čas...s odstupom času mám pocit, že už od začiatku som niekde vo vnútri cítila, že som netrafila toho správneho.
Rozumná dohoda s ex? Niečo som už spomenula v predchádzajúcom...Naozaj som sa párkrát snažila s ex komunikovať, ale bohužiaľ...nedostanem od neho žiadnu info...pýtam sa na školu jeho reakcia je : doteraz si sa nestarala tak sa nestaraj ani teraz. Ide na dov.s priateľkou nepošle deti ku mne, ale zavolá k nim svoju matku. Ex komplet všetko, čo sa medzi nami deje komentuje pred deťmi...za toto by si zaslúžil svoje. Nemyslím, že je vhodné deti zaťažovať problémami, ktoré medzi sebou máme...rieši s nimi BSM, to že som vymenila vložku, zmenila meno na pôvodné /samozrejme som to netajila ale akosi sa mu podarilo im to zvestovať skôr ako som sa s nimi osobne stretla/...Dcéra so striedavou súhlasí, proti jej vôli by som to nerobila.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Akipap, Vaše deti sú teraz v puberte a majú problém samé so sebou. Buď láskavou matkou a nesnaž sa o priazeň len svojej dcéry.
Môj syn už ťahá na 19tku a divila by si sa, ako mu dobre spraví, keď si ho pritúlim a vypočujem ho, nepresviedčam ho o svojom názore, skôr len naznačím ako by som možno riešila nejaký problém.
Druhý raz som sa vydala a nemysli si, že moje deti môjho nového partnera prijali raz-dva. Syn si dodnes drží odstup a patrične dáva najavo, že má svojho otca a do svojho sveta pustí niekoho len vtedy, ak to sám uzná za vhodné. Dcéra je mäkšia a prístupnejšia.
Keď hovoríš, že ste sa len nedávno rozviedli, tak je to naozaj čerstvé pre všetkých a čas zahojí boľačky.
Niekedy si však treba zakusnúť do jazyka a nevracať sa k starým veciam, lebo Vás to neposunie dopredu.
Hovor o svojich pocitoch s deťmi otvorene, nech cítia, že ich veľmi ľúbiš a záleží Ti na nich a vysvetli im, že za peniaze sa dá kúpiť čokoľvek, ale nie súdržnosť rodiny, tá sa buduje aj odpúšťaním a dôverou.
0 0
naviss naviss

naviss je offline (nepripojený) naviss

O tej upratovacke, kucharke atd je asi prehnane ja mam tiez nazor na zeny ale toto si nemysli asi ziadny chlap tak neviem. Ale neobmedzene neznamena na dve hodiny myslim ze to moze byt aj viac preco tam tvoja dcera nie je dlhsie? Co sa tyka toho bytu: tam ste sa este nedohodli som si precital tak by ma zaujmalo preco? Ved dajte cenu bytu na pol a je rozdelene :-) A este jedna vec ja by som neriskoval problem s vymenou zamku proste by som sa snazil ak teda ten byt chces uzivat dalej co najrychlejsie vyspriadat. Exo podal to trestne oznamenie alebo este nie
Naposledy upravil naviss : 19.08.10 at 09:58
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať