Zavrieť

Porady

Pracovník pracujúci na TPP a na projekt

Dobrý deň PORAĎÁCI,

prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabiga je offline (nepripojený) gabiga

    gabiga
    joseph0307 Pozri príspevok
    Dobrý deň PORAĎÁCI,

    prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
    Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
    Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
    Ďakujem a prajem pekný deň.
    Zavisi od toho, ci uloha na projekte bude ukoncena vysledkom, vtedy by si s nim na danu ulohu mohol uzavriet dohodu o vykonani prace, pokial by vsak neprekrocil cas na tej ulohe 350 hodin/rocne.
    Pokial pojde o opakovanu cinnost, hovoris 8 hodin mesacne, uplne by ti stacila aj dohoda o pracovnej cinnosti, podla ktorej moze odpracovat max. 10 hodin tyzdenne.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    joseph0307 Pozri príspevok
    Dobrý deň PORAĎÁCI,

    prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
    Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
    Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
    Ďakujem a prajem pekný deň.




    gabiga Pozri príspevok
    Zavisi od toho, ci uloha na projekte bude ukoncena vysledkom, vtedy by si s nim na danu ulohu mohol uzavriet dohodu o vykonani prace, pokial by vsak neprekrocil cas na tej ulohe 350 hodin/rocne.
    Pokial pojde o opakovanu cinnost, hovoris 8 hodin mesacne, uplne by ti stacila aj dohoda o pracovnej cinnosti, podla ktorej moze odpracovat max. 10 hodin tyzdenne.
    Trošku sa nad tým skúsim zamyslieť a:
    1) spôsob, ktorý píše gabiga by nebol zlý, ale má to trošku zádrhel. Ty totiž potrebuješ znížiť mesačnú mzdu, na ktorú má nárok na základe PZ, a zároveň mu vyplatiť peniaze z projektu, ktoré tbyť za 8 hod. mesačne a
    tak, aby sa mu mesačná mzda dorovnala. Pokiaľ by si mu mesačnú mzdu znížil, tým pádom by mal nižší VZ jednak pre odvod do SP a tiež pre odvod do ZP. Pri odvode do SP by potom mal nižší VZ v prípade, ak by bol na budúci rok PN, a ďalej tiež ak by bol nezamestnaný. Čo by bolo potom pre zamestnanca nevýhodné.
    2) Môj návrh by bol asi takýto:
    Zmenou PZ by som mu upravila mesačný plat s tým, že v tejto zmene by bolo zapracované, že mesačný plat je upravený po dobu trvania projektu (teda by tam bolo presne vymedzené, že odkedy dokedy), ďalej by som v tejto zmene PZ zapracovala to, že každý mesiac mu bude za prácu, ktorú vykoná za 8 hodín/mesačne vyplácaná odmena vo výške xx Eur/hod, ktorá bude vyplácaná z projektu xy. Tým by sa mu predtým stanovený mesačný plat dorovnal. Tiež by sa mu nezmenil VZ pre odvod do SP a do ZP.

    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
    Ak má niekto iný nápad, rada si ho prečítam.

    Pracovník pracujúci na TPP a na projekt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.