Zavrieť

Porady

Student - podnikatel

Je možné aby som ako študent mohol byť zároveň živnostníkom?. Pokiaľ viem tak ak by som si založil živnosť tak by som stratil status študenta a aj všetky študentské výhody a školu by som si platil sám. Neviete mi v tom poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes byt studentom denneho studia so vsetkymi vyhodami a byt sucastne zivnostnikom. Ziadny zakon to nevylucuje.

    DeFoRt je offline (nepripojený) DeFoRt

    DeFoRt
    ivka70 Pozri príspevok
    Mozes byt studentom denneho studia so vsetkymi vyhodami a byt sucastne zivnostnikom. Ziadny zakon to nevylucuje.
    ale ak si založím živnosť tak si budem musieť odvody platiť sám zatiaľčo teraz ich za mňa platí štát. A ako je s podnikateľským príspevkom? Na to právo nemám nie?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ake odvody plati stat za teba ked si student?.. jedine zdravotne, ale ved predsa chces mat zivnost aby si zarobil. Ak nechces zarabat tak naco je ti zivnost ??

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    A ako je s podnikateľským príspevkom? Na to právo nemám nie?
    presne tak - nemáš, denné štúdium a evidencia na úp sa navzájom vylučujú

    DeFoRt je offline (nepripojený) DeFoRt

    DeFoRt
    ok vďaka, takže odvody budem platiť normálne ako živnostník a budem zároveň normálne študent ako doteraz?

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    nie odvody do ZP plati za teba škola (štát) a do SP prvý rok neplatiš, potom ich platiš na zaklade výšky príjmu

    DeFoRt je offline (nepripojený) DeFoRt

    DeFoRt
    derek19 Pozri príspevok
    nie odvody do ZP plati za teba škola (štát) a do SP prvý rok neplatiš, potom ich platiš na zaklade výšky príjmu
    takže nebudem platiť prvý rok žiadne odvody?

    DeFoRt je offline (nepripojený) DeFoRt

    DeFoRt
    derek19 Pozri príspevok
    nie nebudeš, prave preto som sa teraz prihlasil aj ja na VS
    ..dobre chápem vďaka a ak by nastala situácia, že po 3 rokoch živnosti nebudem schopný platiť tie odvody tak si môžem živnosť len tak zrušiť? alebo je tam nejaký poplatok?..

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    no ale je možnosť aj ze si živnost nezrušiš ale iba pozastaviš, tam neplatiš tiež a je to lepšie ak v buducnosti budeš chciet podnikať...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    len pozor na to zdravotne, ako student nemusis platit mesacne ale staci raz za rok po rocnom zuctovani,... respektive ak by si mal maly obrat tak vtedy ho plati stat, ale to je zas potom ta ista otazka naco by si tu zivnost potom mal....

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    Maly obrat neznamena male zisky, mysliš si že všetci tí napríklad remeselníci-živnostníci alebo aj priklad tvorcovia www.stranok- živnostníci, všetko dokladujú? Skôr by som povedal ze naopak...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    derek19 Pozri príspevok
    Maly obrat neznamena male zisky, mysliš si že všetci tí napríklad remeselníci-živnostníci alebo aj priklad tvorcovia www.stranok- živnostníci, všetko dokladujú? Skôr by som povedal ze naopak...

    to su taki "tiez podnikatelia"
    Naposledy upravil padro : 18.08.10 at 20:58

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    Ale aj vačšie firmy, ktoré majú jedného-dvoch majitelov a obchodujú s inou firmou, ktorá ma tiež jedného-dvoch majitelou, pripadne sú ešte aj kamarati, tak všetko nedokladuju, ved by bola hluposť platit dan z prijmu ked netreba nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.