Zavrieť

Porady

Dohoda o zálohe

Ahojte. Potrebujem poradiť či možem uzavrieť dohodu o poskytnuti zálohy len s jedným s majiteľov domu. Ideme kupovať dom a je na ňom záložne právo, chceme im dať zálohu aby ten dlh mohli vyplatiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Dobrá možnosť je tiež napísať zmluvu o budúcej zmluve, kde sa všetky skutočnosti uvedú, dohodnú podmienky, za akých sa spíše kúpna zmluva. A treba byť dôsledný, lebo pred vyplatením zálohy, teda aj dlžoby sa jedná inak ako po vyplatení zálohy.
    Treba samozrejme zmluvu o bud. zmluve spísať so všetkými spoluvlastníkmi, s overenými podpismi. Dohodnúť sa, do akej doby po vyplatení zálohy a zrušení ťarchy sa spíše kúpna zmluva aj pokutu za nedodržanie týchto podmienok.
    Radšej si daj pozor teraz, nie že sa o nejaký čas budeš pýtať ako dostať zálohu naspäť, lebo niet ani peňazí, ani domu.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Možné to pochopiteľne je, ale z pohľadu právnej istoty by som doporučovala určite to uzavrieť so všetkými majiteľmi nehnuteľnosti, s tým, že oni sa Vám zaviažu nehnuteľnosť následne predať, resp. ešte inak ošetriť vrátenie zálohy v prípade, že sa predaj nepodarí.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    existuje notárska záloha a podobne. Skôr sa obráť na notára alebo právnika nech to spíšu a podpíšu aby si mal aj právnu istotu alebo ak sú zadĺžený v banke tak sa banky opýtať konkrétnejšie. Oni tiež vedia ako sa s tým dá hýbať

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj my sme kupovali dom, na ktorom bola financna tarcha. Zalohu sme dali agentovi, ten vybavil zrusenie tarchy a garantoval, ze vsetko bude v poriadku. Zariadil to k vseobecnej spokojnosti.

    magor12 je offline (nepripojený) magor12

    magor12
    Ak máš dost penazí na kúpu- kúp dom aj s ťarchou a potom ju v banke zaplať ty.V žiadnom prípade nedávaj zálohu,nemáš žiadnu istotu ako s nimi majitel domu naloží.Aj ked je to ošetrené cez právnikov ,peniaze sa môžu minút na celkom iný účel ako ich ty poskytneš a potom sa s nimi môžeš rozlúčiť. Ver mi vymenil som trojizbový byt za dom na ktorom boli 4 ťarchy a trvalo mi skoro rok kým sa mi podarilo ich odstránit.Okrem toho vyšlo na povrch že majitelia mali nabratých ovela viac dlhov-požičovna.provident...atď. Druhým riešením je dat peniaze do rúk právnikovi ktorý ich bude spravovat a vyplácat dlhy pôvodných majitelov.Ak bude všetko povyplácané a dom odťažený peniaze ktoré zostanú dá pôvodným majitelom.Týmto sa vyhneš tomu že ti niečo zamlčia,navyše si banky a pôžičkovne účtujú pokuty za predčasné splatenie,takže pôvodným majitelom niekedy nezostane tolko penazí kolko dúfali. Hlavne sa neunáhli. I ked sa ti to teraz zdá ako výhodná kúpa uvažuj z chladnou hlavou-ty máš peniaze,a diktuješ podmienky predaja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.