Zavrieť

Porady

Poisťovňa generál vypovedala havarijné poistenie

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.
Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011.

Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu?

Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

ďakujem za Vaše názory a rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    pavel12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosím Vás o radu.
    Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011.

    Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu?

    Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

    ďakujem za Vaše názory a rady
    Nám ukradli auto 2 mesiace po zaplatení ročného havarijného poistenia. Nemali sme nárok na vrátenie poistného, pri poistnom plnení pri totálnej škode má poisťovňa nárok na zaplatenie poistenia za celé poistné obdobie.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pavel12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosím Vás o radu.
    Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011.

    Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu?

    Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

    ďakujem za Vaše názory a rady
    Takto ti nepovieme, či to bolo správne alebo nie. Treba si dôkladne pozrieť všeobecné poistné podmienky, tam bude uvedené, za akých podmienok môže poisťovňa vypovedať zmluvu. A možno nešlo o výpoveď, ale o zánik zmluvy z dôvodu totálky. V niektorých prípadoch, ak zanikne zmluva z dôvodu poistného plnenia, tak poisťovňa má nárok na poistné do konca poistného obdobia.

    Ak by ale vypovedali zmluvu, tak je aj tak divné, že výpovedná lehota uplynula v strede poistného obdobia.

    Mal by si asi uviesť presnejšie informácie - napr. prečo poisťovňa zrušila zmluvu. A tiež by si mohol pripojiť naskenované VPP.

    pavel12 je offline (nepripojený) pavel12

    pavel12
    Dobrý deň,
    upresňujem informáciu:
    Poisťovna v VPP má klauzulu, že môžu ( obidve strany ) po poistnej udalosti vypovedať PZ a tento dôvod si poisťovňa uplatnila. Iné upresnenie tohto dôvodu nie je.

    neoficiálne som sa dozvedel, že dôvod je nahlásenie viacerých drobných poistných udalostí v priebehu roka celkom 3 - nič mimoriadne , poškodenie laku, žiadna výmena ND, škoda á cca 1.000 €, celkom cca 2500 €. Ročná platba za poistenie cca 1200 €.

    V VPP som sa nedočítal, že by som musel vyplatiť zvyšnú poistnú sumu (cca 580 €) do konca tkz. technického roku.
    V VPP je uvedené , že poisťovňa si môže uplatniť náklady na vedenie účtu a pod. za uvedené obdobie.

    V pondelok ( nemám u seba ) preskenujem aj VPP.

    Ďakujem za záujem

    p.s ak sa toto niekam zatúlalo , tak sa ospravedlňujem - nemám dostok skúsenosti s diskusiou na nete.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pavel12 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    upresňujem informáciu:
    Poisťovna v VPP má klauzulu, že môžu ( obidve strany ) po poistnej udalosti vypovedať PZ a tento dôvod si poisťovňa uplatnila. Iné upresnenie tohto dôvodu nie je.

    neoficiálne som sa dozvedel, že dôvod je nahlásenie viacerých drobných poistných udalostí v priebehu roka celkom 3 - nič mimoriadne , poškodenie laku, žiadna výmena ND, škoda á cca 1.000 €, celkom cca 2500 €. Ročná platba za poistenie cca 1200 €.

    V VPP som sa nedočítal, že by som musel vyplatiť zvyšnú poistnú sumu (cca 580 €) do konca tkz. technického roku.
    V VPP je uvedené , že poisťovňa si môže uplatniť náklady na vedenie účtu a pod. za uvedené obdobie.

    V pondelok ( nemám u seba ) preskenujem aj VPP.

    Ďakujem za záujem

    p.s ak sa toto niekam zatúlalo , tak sa ospravedlňujem - nemám dostok skúsenosti s diskusiou na nete.
    Je dosť možné, že sa pomýlili a majú nárok na poistné len do doby skončenia poistnej zmluvy. Lebo podľa tvojho popisu ide o výpoveď zo strany poisťovne. V tých VPP potom preveríme, či vôbec môžu z ich strany počas poistnej doby vypovedať, či nemusia tiež len ku dňu výročia.

    Poisťovňa generál vypovedala havarijné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.