Zavrieť

Porady

problém na úrade práce

od februára som zaevidovaný na UPSVaR a popritom pracujem za minimálnu mzdu na dohodu. kedže dohoda mi nevyhovuje chcem využiť možnosť podnikateľského príspevku na živnosť, absolvoval som školenie a vytvoril som si podnikateľský plán, s ktorým teraz čakám na odpoveď. problém ale nastal vtedy keď som zarobil aj niečo mimo. vplyvom nedorozumenia (zábudlivosti zamestnávateľa), mňa zahlásili za mesiac maj ako pracovníka na dohodu na socialku. z úradu mi teraz hrozia vyradením z evidencie a čo je horšie zrušením príspevku. dostal som radu že mam vypýtať od zamestnávateľa potvrdenie, v ktorom bude napísane že som žiadne platby v máji od nich nepoberal. na to sa zamestnávateľ ohradil, že ide o podvod a nechce riskovať pokutu...
neviem si rady nepoznáte niekto riešenie tohto problému?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Kolko si zarobil na dohodu u prvého zamestnávatela? Minimálna mzda je 307,70€ mesačne.

    Druhý zamestnávatel ti naozaj nedá žiadne potvrdenie, že si zarobil nula, keď do SP išli výkazy aj odvody s tvojim skutočným príjmom. To by bol podvod ...

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    mfelam Pozri príspevok
    od februára som zaevidovaný na UPSVaR a popritom pracujem za minimálnu mzdu na dohodu...
    Za minimálnu mzdu asi nie, veď obmedzenie príjmu, aby ťa nevyradili z úradu práce je 136,?? EUR.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    mfelam Pozri príspevok
    o... problém ale nastal vtedy keď som zarobil aj niečo mimo. vplyvom nedorozumenia (zábudlivosti zamestnávateľa), mňa zahlásili za mesiac maj ako pracovníka na dohodu na socialku. z úradu mi teraz hrozia vyradením z evidencie a čo je horšie zrušením príspevku. dostal som radu že mam vypýtať od zamestnávateľa potvrdenie, v ktorom bude napísane že som žiadne platby v máji od nich nepoberal. na to sa zamestnávateľ ohradil, že ide o podvod a nechce riskovať pokutu...
    neviem si rady nepoznáte niekto riešenie tohto problému?????
    Pracoval si u neho v máji? Mal si s ním za máj podpísanú dohodu o vykonaní práce? Predložil si túto dohodu na úrade práce? Má zamestnávateľ dôkaz, že ti za tento mesiac skutočne vyplatil odmenu z dohody?
    (Nebolo to tak, že to mali byť peniaze "na ruku", ale zamestnávateľ si to nakoniec rozmyslel?)

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Nechaj sa vyradiť z evidencie kvôli prekročeniu zárobku 136,52 Eur v hrubom (aj tak asi nebudeš mať inú možnosť). Následne sa opäť zaeviduj na ÚP po ukončení mesiaca, v ktorom si prekročil príjem. Potom počkáš 3 mesiace a opäť si podáš žiadosť na podnikanie. Kurz ti platí 2 roky, komisiu musíš absolvovať opäť. Stále môžeš pracovať na DoVP, ale nesmieš prekročiť zárobok.
    A všetko bude O.K.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    mirpo Pozri príspevok
    Nechaj sa vyradiť z evidencie kvôli prekročeniu zárobku 136,52 Eur v hrubom (aj tak asi nebudeš mať inú možnosť). Následne sa opäť zaeviduj na ÚP po ukončení mesiaca, v ktorom si prekročil príjem. Potom počkáš 3 mesiace a opäť si podáš žiadosť na podnikanie. Kurz ti platí 2 roky, komisiu musíš absolvovať opäť. Stále môžeš pracovať na DoVP, ale nesmieš prekročiť zárobok.
    A všetko bude O.K.
    Neplatí, že opätovne do evidencie zaradia uchádzača až o 3 mesiace po vyradení a to aj vtedy, ako o vyradenie požiada sám?

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Llívia Pozri príspevok
    Neplatí, že opätovne do evidencie zaradia uchádzača až o 3 mesiace po vyradení a to aj vtedy, ako o vyradenie požiada sám?
    Platí, ale v prípade, že bol uchádzač vyradený pre nespoluprácu alebo aj na vl. žiadosť. V tomto prípade ide o vyradenie akoby do zamestnania, nie na vlastnú žiadosť.
    Ak UoZ prekročí príjem, predloží doklady a bude vyradený k 1. dňu v mesiaci, v ktorom prekročil príjem.
    Zabudla som doplniť, že môže byť zaradený nasledujúcim dňom. Pokiaľ prekročí opäť príjem, bude vyradený alebo nezaradený (podľa toho, či už bude mať rozhodnutie o zaradení). Podmienky platia ako pri vyradení na pracovnú zmluvu.
    Naposledy upravil mirpo : 20.08.10 at 10:32 Dôvod: doplnenie

    mfelam je offline (nepripojený) mfelam

    mfelam
    dakujem ,za rady ,myslím že chybu som urobil ja, nekontroloval som čo podpisujem, ale to bude tak že možem opätovne žiadať o podporu s tym istym projektom o tri mesiace budem štastny. ďakujem

    problém na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.