Zavrieť

Porady

odvolacie konanie v správnom konaní

Pekne prosím o odbornú radu. Správny orgán mi uložil pokutu 165 euro za nesplnenie určitej povinnosti v zamestnaní. Odvolal som sa, ale odvolací orgán potvrdil prvotné rozhodnutie. Dôvod bol vlastne ten, že odvolací orgán je nadriadený správneho orgánu a ten mu nariadil vydať uvedené rozhodnutie.Pri konaní pred správnym orgánom som bol predvolaný na ústne konanie , kde som sa vyjadril ku skutku a prevzal zápisnicu z tohoto konania. Tiež ešte predtým som sa vyjadril k začatiu konania. Potom m i už iba došlo rozhodnutie o pokute. Čakal som , že v zmysle správneho poriadku mi bude ešte umožnené vyjadriť sa k podkladom pre vydanie rozhodnutia, chcel som nahliadnuť do spisu a pod., ale toto mi nebolo umožnené. V odvolacom rozhodnutí mi bolo oznámemé, že som mal priestor vyjadriť sa už predtým a teda správny orgán konal správne. Teraz mám iba možnosť dať rozhodnutie preskúmať súdom, čo však vzhľadom na výšku pokuty nie je finančne úmerné. Mám aj nejakú inú možnosť ? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Existuje institut obnovy konania resp. preskumanie mimo odvolacieho konania. Ale na to musia byt splnene zakonom (Spravny poriadok) urcene podmienky. Ako ucastnik konania mate pravo na nazeranie do spisu.

    odvolacie konanie v správnom konaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.