Zavrieť

Porady

pokladna

mozem v pokladni EUR evidovat doklad CZK a zamestnancovi ho vyplatit v Eur?alebo ho musim evidovat v CZK pokladni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Llívia Pozri príspevok
    Keď bol zamestnanec v ČR na pracovnej ceste, mal by vyplniť aj cestovný príkaz a dostať cestovné náhrady (minimálne stravné). Ak ich dostane vyplatené v EUR, mala by byť s ním dohoda, že súhlasí, aby mu cestovné náhrady boli poskytnuté v inej mene (teda nie v CZK, ale v EUR).

    Ak ste mali v CZK pokladni nejaké peniaze a dala si ich zamestnancovi, tak budeš mať v CZK pokladni manko.
    Myslím, že tým, že CP zamestnanec podpíše a prevezme úhradu v EUR, súhlasí s tým že mu nebudú vyplatené CZK, načo ešte zvlášť dohodu?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    truch Pozri príspevok
    Myslím, že tým, že CP zamestnanec podpíše a prevezme úhradu v EUR, súhlasí s tým že mu nebudú vyplatené CZK, načo ešte zvlášť dohodu?
    V zákone sa píše "po dohode so zamestnancom". Nie, nemusí byť táto dohoda písomná, ale keď je písomná, tak zamestnanec nemôže tvrdiť, že nesúhlasil s vyplatením cestovných náhrad v EUR namiesto CZK.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Katka1010 Pozri príspevok
    mozem v pokladni EUR evidovat doklad CZK a zamestnancovi ho vyplatit v Eur?alebo ho musim evidovat v CZK pokladni?
    Máš len eurovú pokladňu, ale aj valutovú pokladňu?
    Ak máš len eurovú, tak na doklad z Čiech by som napísala, akým kurzom bol výdavok prepočítaný a sumu by som zamestnancovi vyplatila v Eur.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    môžeš aj cez eurovú pokladňu, kurz ECB o deň skôr, ako budeš účtovať

    Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

    Katka1010
    mam aj eur aj czk, ale v czk nebol cely rok ziadny pohyb, tak by som si chcela ulahcit pracu..cize by sa dalo dnom preplatenia prepocitat czk na eur a vyplatit zamestnancovi eur?

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Katka1010 Pozri príspevok
    mozem v pokladni EUR evidovat doklad CZK a zamestnancovi ho vyplatit v Eur?alebo ho musim evidovat v CZK pokladni?
    Keď bol zamestnanec v ČR na pracovnej ceste, mal by vyplniť aj cestovný príkaz a dostať cestovné náhrady (minimálne stravné). Ak ich dostane vyplatené v EUR, mala by byť s ním dohoda, že súhlasí, aby mu cestovné náhrady boli poskytnuté v inej mene (teda nie v CZK, ale v EUR).

    Ak ste mali v CZK pokladni nejaké peniaze a dala si ich zamestnancovi, tak budeš mať v CZK pokladni manko.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Bol v Česku na pracovnej ceste? Dávali ste mu nejakú zálohu v CZK?
    Ak máte aj CZK pokladňu, tak si myslím, že by nemal byť problém vyplatiť mu tú sumu z tejto pokladne.

    Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

    Katka1010
    ide o to, ze idu na pracovnu cestu do ceska a naklady na ubytovanie im chceme preplatit v eurach, nech nemusime zamienat czk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.