Zavrieť

Porady

Ošetrovné-starostl.o dieťa do 10 r.veku

Prosim o radu, dnes mi prišla žiadost o ošetrovne do 10 r. veku (I. a II.). Obidva papiere zasielam do SP spolu s potvrdenim o prijme??

Dakujem.
Naposledy upravil Babulica : 24.08.10 at 06:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Babulica Pozri príspevok
    PRILOZILA SOM JU HORE k mojej otazke....ja ju tam vidim
    Podla mňa to je staré tlačivo, dole v rohu okerm iných čísiel je vidieť ...Ševt XII/03, čo je podľa mňa mesiac a rok tlače tlačiva. Mne teraz nosia tlačívá, kde je napr. SPÚ 533 čo nie je asi rozhodujúce, ale je tam XII/07.
    Vzory tlačív boli niekde uverejnené, no neviem si spomenúť kde.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Potvrdíš kedy zamestnanec naposledy pracoval a kedy nastúpil do práce a spolu s potvrdením o príjme zašleš na SP.

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    vieraaaa Pozri príspevok
    Podla mňa to je staré tlačivo, dole v rohu okerm iných čísiel je vidieť ...Ševt XII/03, čo je podľa mňa mesiac a rok tlače tlačiva. Mne teraz nosia tlačívá, kde je napr. SPÚ 533 čo nie je asi rozhodujúce, ale je tam XII/07.
    Vzory tlačív boli niekde uverejnené, no neviem si spomenúť kde.
    Volala mi pani zo socialky, tlacivo je sice stare, ale ze to neva, len to mam opeciatkovat niekde a napist datum nastupu do zamestnania

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    To mi povedali aj v SP, ale ja neviem kde, pretoze na tej ziadosti nieje ziadna kolonka na potvrdenie zamestnavatelom, len pre lekara...su tam dve okienka (jedno pre poistenca na vyplnenie a jedno pre lekara), tak kde to mam potvrdit??

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Na žiadosti I. úplne dole vyplníš kedy naposledy pracoval a na žiadosti II. tiež úplne dole doplniš kedy nastúpil.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Babulica Pozri príspevok
    To mi povedali aj v SP, ale ja neviem kde, pretoze na tej ziadosti nieje ziadna kolonka na potvrdenie zamestnavatelom, len pre lekara...su tam dve okienka (jedno pre poistenca na vyplnenie a jedno pre lekara), tak kde to mam potvrdit??
    V Žiadosti na ošetrovné v spodnej časti je kolonka "Vyplní zamestnávateľ"

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Prosim ako sem mam vlozit oscenovanu ziadost?? pretoze ja na nej nic nevidim (asi som slepa)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Babulica Pozri príspevok
    Prosim ako sem mam vlozit oscenovanu ziadost?? pretoze ja na nej nic nevidim (asi som slepa)
    Daj si formátovať odpoveď. Na hornej lište máš sponku ...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    doplnenie:
    Žiadosť o ošetrovné
    Pri uplatňovaní nároku na ošetrovné je zdravotnícke zariadenie povinné potvrdzovať dočasnú nemožnosť výkonu zárobkovej činnosti poistenkyne z dôvodu ošetrovania alebo starostlivosti na tlačive Žiadosť o ošetrovné. Nárok na ošetrovné si poistenec uplatní na tlačive Žiadosť o ošetrovné, ktoré má dva diely – I. diel Žiadosť o ošetrovné a II. diel Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania/starostlivosti.
    Poistenec, uplatňujúci si nárok na ošetrovné a jeho výplatu, predloží I. diel žiadosti pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie. Pred odovzdaním je poistenec povinný vypísať a podpísať vyhlásenie na druhej strane žiadosti. Poistenec pri ukončení potreby ošetrovania alebo starostlivosti odovzdá hneď po jeho vyplnení II. diel žiadosti pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie. Poistenec uplatňujúci si nárok na ošetrovné z viacerých nemocenských poistení predloží žiadosť o ošetrovné z každého nemocenského poistenia, i keď mu vznikol nárok na ošetrovné z ochrannej lehoty.
    Zamestnanec pred uplatnením nároku na ošetrovné predloží I. diel žiadosti na potvrdenie svojmu zamestnávateľovi. Po potvrdení zamestnávateľom, odovzdá zamestnanec žiadosť Sociálnej poisťovni. Zamestnanec odovzdá II. diel žiadosti pri ukončení potreby ošetrovania alebo starostlivosti hneď po jeho vyplnení a potvrdení zamestnávateľom pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá vykonáva jeho nemocenské poistenie.

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Ja by som to poslala takto, priložila by som potvrdenie o príjme, keď bude niečo zlé, vrátia to alebo zavolajú

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Babulica Pozri príspevok
    ani JA, ved preto potrebujem radu
    kedy naposledy pracovala sa píše aj do potvrdenia o príjme.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Babulica Pozri príspevok
    ani JA, ved preto potrebujem radu
    skús zavolať lekárke, odkiaľ má také tlačivo .... že je nesprávne

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    este som prilozila aj zadne strany, ani tam nic nieje kde by sa to dalo podpisat a vyplnit...

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ešte ma napadlo k tejto téme,
    čo v prípade, ak je choré dieťa, ktoré má viac ako 10 rokov, ako to potom riešite, keˇd nie je možná očr pre rodiča?
    Zatiaľ som sa s tým nestretla, ale zaujíma ma to.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    janaGT Pozri príspevok
    ešte ma napadlo k tejto téme,
    čo v prípade, ak je choré dieťa, ktoré má viac ako 10 rokov, ako to potom riešite, keˇd nie je možná očr pre rodiča?
    Zatiaľ som sa s tým nestretla, ale zaujíma ma to.
    ... prečo by v takom prípade nemohla byť očr .. dieťa je rodinný príslušník ... a ak lekár uzná potrebu ošetrovania ... nie je čo riešiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.