Zavrieť

Porady

Dotacia z UPSVARu a trvaly pracovny pomer

Vopred dakujem za odpoved.
Pred rokom som ziskal prispevok na zacatie podnikania z uradu prace a v plane som mal ze peniaze pouzijem aj na zaplatenie odvodov.Momentalneby som sa chcel zamestnat na TPP a živnosťnechať popritom bežať. Ako sa to rieši v takychto pripadoch s odvodmi?
Ospravedlnujem sa vopred ak to tu uz niekto pisal,ale pre kratkost casu nemozem vsetko prehladavat.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Odvody platis aj zo zivnosti a aj zo zamestnania.
    Tym, ze sa zamestnans, ti nezanikne povinnsot platenia odvodov zo zivnosti. Pokial zivnost bude bezat, platis aj odvody.

    Samantha je offline (nepripojený) Samantha

    Samantha
    Laguna13 Pozri príspevok
    Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.
    S týmto veľmi nesúhlasím. V dohode o pridelení príspevku si sa zaviazal udržať živnosť min 2 roky ale zamestnať sa môžeš. Pokiaľ budeš stále podnikať, a budeš dosahovať aspoň ako také pravidelné príjmy, nebudeš musieť vracať dotáciu. a tak ako ďalší poraďák hovorí, odvody musíš platiť aj zo živnosti aj pri TPP. Takže príspevok využiješ na to na čo si sa v dohode zaviazal.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Laguna13 Pozri príspevok
    Peniaze boli presne určené na čo sa majú použiť - teda na podnikanie. Odvody sú tu teraz druhoradé. Keď si podnikanie "nechal ležať" nesplnil si podmienky na dotáciu a bude treba nespotrebovanú časť vrátiť. Závisí to od dohody s UPSVaR a od podmienok získania dotácie.
    Len Ťa opravím...on nechce nechať ležať živnosť...ale bežať....asi by Tvoja odpoveď bola iná..zrejme si si to nevšimla.

    derek19 je offline (nepripojený) derek19

    derek19
    Ked chceš zmeniť učel, na ktory je príspevok, tak sa to dá, podaním nejakeho navrhu na urade prace, popytaj sa tam, oni by mali vedieť ako treba postupovať, každopadne sa to dá tou zmenou vybaviť...

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Len Ťa opravím...on nechce nechať ležať živnosť...ale bežať....asi by Tvoja odpoveď bola iná..zrejme si si to nevšimla.
    Áno, ja som si to takto vysvetlila. Ďakujem za usmernenie.

    Dotacia z UPSVARu a trvaly pracovny pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.