Zavrieť

Porady

dve autá v podnikaní

Dobrý deň,

som tu prvý krát a mám taký prípad, v čom by som potrebovala poradiť. Jeden môj klient má zaradené osobné auto v podnikaní. Teraz kupuje nové auto, čo chce zaradiť do podnikania. Môže nechať v podnikaní aj staré? Ide jej o to, že staré viac ako desaťročné auto už tak výhodne nepoistí ani jedna poisťovňa na havarijné poistenie ako mala doteraz. Nebude problém z daňového hľadiska, že bude mať dve autá v podnikaní / lekárka/? Cestnú daň by sme zaplatili a žiadne iné náklady by sme neúčtovali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mano1616 je offline (nepripojený) mano1616

    mano1616
    Nakoľko na daňovom úrade neodhlási staré auto, musí zaplatiť cestnú daň. Náklady nebudeme účtovať, nakoľko to auto už nevyužíva na podnikanie len to nové. Je to celé kvôli havarijnému poisteniu, aby sa mu neprerušilo. Neviem či je to správne.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Vždy získať lepšiu cenu havarijného poistenia, keď ju každý rok ukončíš a uzavrieš nanovo.

    dve autá v podnikaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.