Zavrieť

Porady

ako postupovať pri pestunskej starostlivosti

Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

    lienocka001
    renka104 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď

    Babka /pripadne chod s nou/ nech zajde na UPSVaR v mieste bydliska odbor socialno pravnej kurately a nech poziada o NOS co je nahradna osobna starostlivost o dieta ked sa o neho staraju blizky pribuzny. Tam babke vysvetlia co k tomu treba dolozit staci len par hodin skolenia / na rozdiel od pestunstva je to jednoduchsie/ a dolozit par dokumnetov a pomozu spisat navrh na zverenie ktory pojde na schvalenie na sud. to vam presne vysvetlia. Babka moze poziadat aj o predbezne opatrenie , pri NOS bude mat babka a maly narok na davky v tej iste vyske ako pri pestunstve.
    vela stastia... nech to mate rychlo vybavene

    doplnenie: otec bude pozvany na sud a sud mu vymeria vyzivne ktore musi na syna platit /pokial neplati/ inak sa pre neho v podstate nic nemeni nakolko nie je zakonny zastupca a to je z popisu situacie matka

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    renka104 Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť ako by mala postupovať moja matka ( babka vnuka) ak ho chce zobrať do pestunskej starostlinosti. Ide o to že jeho matka sa o neho ako o syna vôbec nestara nehovoriac o tom že jej niekoľko dni vôbec neni ani neda o sebe ani vedieť, nestara sa či ma hlapec čo jesť alebo či je o neho postarané.Taketo niečo už urobila zopar krat a asi aj 2x ju hladala policia lebo bola nezvestna. Stretava sa s podivnými ľudmi. Vždy sa po nejakých týždňoch vratila , len teraz si našla partnera so slovami že neskôr si zoberie aj chlapca.Maly je dosť viazaný na babku a velmi by zle znašal ak by bol od nej odputany a od sebtembra je prvákom. Pre doplnenie inf. s otcom chlapca neboli zosobášený chlapec má len meno otca a ten žije v mieste bydliska aj so synom u babky. Bola by som rada keby ste mi poradili , lebo by sme chceli urobiť všetko preto aby chlapca vychovávala jeho babka.Ďakujem všetkym za odpoveď
    Počkaj otec žije so synom a matka sa nestará? Prečo to tak komplikovať? Otec je otec... či je /bol/ s matkou dieťaťa zosobášený. Nie je jednoduchšie aby si otec dieťaťa podal na súd o pridelenie syna do vlastnej opatery?

    renka104 je offline (nepripojený) renka104

    renka104
    otec má zaujem tiež o syna ,len neviem či tam nebude nejaky hačik lebo je živnostník resp. murár a pracu má zväčša sezonnu a pravdu povediat si rad vypije preto by chcela byť radšej opatrovníčka babka.

    ako postupovať pri pestunskej starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.