Zavrieť

Porady

Aká zmluva je najvýhodnejšia?

Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

Prajem pený deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    petina.p Pozri príspevok
    Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

    Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

    Prajem pený deň
    Je to rovnaká pracovná náplň, akej jeden bod máš aj v pracovnej zmluve, takže Tvoj zamestnávateľ to bude hodnotiť naozaj ako konflikt záujmov.

    Odbor boja proti korupcii Úradu vlády SR, riadený podpredsedom vlády a ministrom spravodlivosti SR Danielom Lipšicom vypracoval v zmysle úlohy C.4 uznesenia vlády č. 797/2004 zo dňa 18. augusta 2004 záväznú a jednotnú definíciu konfliktu záujmov.

    Každá zainteresovaná osoba na strane hodnotiaceho alebo rozhodujúceho subjektu je povinná konflikt záujmov oznámiť príslušnému orgánu ihneď ako sa o ňom dozvie a v ďalšom procese, ktorého sa konflikt záujmov týka nesmie rozhodovať, ani tento proces nijakým spôsobom ovplyvňovať. Ak pôjde o zamestnancov porušenie tohto pravidla sa bude posudzovať podľa príslušných právnych predpisov ako disciplinárne previnenie alebo porušenie pracovnej disciplíny. Ak pôjde o osoby v inom než zamestnaneckom pomere, v príslušných zmluvách (napr. o výkone práce) musí byť zakotvené, že porušenie pravidla zákazu konfliktu záujmov je dôvodom na jednostranné zrušenie zmluvného vzťahu.

    Nepokúšala by som, pokiaľ máš dobré zamestnanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petina.p Pozri príspevok
    Dobrý deň, pracujem v trvalom pracovnom pomere na dobu určitú a teraz sa mi naskytla možnosť robiť popri tom ešte administrátora web stránky. V mojej náplni práce mám spomenuté aj spolupodieľanie sa na web stránke mojej súčasnej práce.. Považuje sa to za konflikt záujmov? A ktorý typ pracovnej zmluvy by bol na moju druhú prácu vhodný??

    Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

    Prajem pený deň
    A tá dohoda by bola u toho istého zamestnáv.? Ak áno, dohodu na rovnaký druh práce, ako máš v PZ, nie je možné uzatvoriť.

    Aká zmluva je najvýhodnejšia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.