Zavrieť

Porady

Problém s prehrávaním CD

Pri vložení CD do mechaniky, sa mi automaticky začne CD prehrávať v prehrávači Nokia Ovi Player. Dokedy som ho nemala nainštalovaný, CD sa mi otváralo vo Windows Media Playeri, čo mi vyhovovalo.
Prezrela som všetky možné nastavenia v oboch programoch a neviem na to prísť kde to môžem zmeniť tak, aby som mohla mať nainštalované oba prehrávače a pritom mať predvolené prehrávanie CD vo Windows Media Playeri.
Ďakujem.
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomas67 je offline (nepripojený) tomas67

    tomas67
    Ahoj, na súbor, ktorý chceš otvoriť klikni pravým tlacítkom, a potom daj otvorit ako, vyber tam windows media player, a ešte dole zafajkni otvorit kazdy subor tymto programom....to je všetko, keby že máš nejake problemy napiš mi ss.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús sa pozrieť či sa Nokia Ovi Player nespúšťa pri spustení Windows .Ak áno ,tak to zruš.

    Alebo :

    Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam si predvoľ ,alebo nastav čo chceš .
    Naposledy upravil Vlado40 : 27.08.10 at 17:40

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Žiaľ, tento postup som už vyskúšala niekoľko krát. Napriek tomu, že mám Windows Media Player nastavený ako predvolený prehrávač na prehrávanie cda súborov, stále mi ich otvára v Nokia Ovi Playeri.
    Mám OS Windows 7. Viete mi pradiť ešte iné možnosť, čo by som mohla vyskúšať?
    Ďakujem.
    Jana

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Nokia Ovi Player sa nespúšťa pri spustení Windows.

    Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam mám prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri.
    Napriek tomu mi ich otvára v Nokia Ovi Payeri.

    Čo ešte môžem vyskúšať?

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Ahoj, skús to takto: klikni si na štart-predvolené programy. Tam si určíš aký program bude čo otvárať, ja napr. počúvam hudbu cez jeden soft a filmy pozerám cez iný.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Nanka29 Pozri príspevok
    Nokia Ovi Player sa nespúšťa pri spustení Windows.

    Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam mám prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri.
    Napriek tomu mi ich otvára v Nokia Ovi Payeri.

    Čo ešte môžem vyskúšať?
    Tak si dole odklikni obnoviť všetky predvolené nastavenia ,alebo pri zvukový disk CD si nastav nevykonať žiadnu akciu čo to spraví.

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Niektoré softy po nainštalovaní automaticky na seba preberajú funkciu predvoleného prehrávania, možno preto sa ti to spúšťalo v Nokia...
    Robia to aj niektoré grafické prehliadače, myslím na fotky, ale to už je o niečom trochu inom, proste si nastav v predvolených programoch, čo bude čo prehrávať, nemala by si mať s tým problém.

    Nanka29 je offline (nepripojený) Nanka29

    Nanka29
    Skúsila som všetky možnosti:
    1. mám zrušené spúšťanie Nokia Ovi pri štarte
    2. Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam som skúsila dať ako prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri. Vyskúšala som aj možnosť "Vždy sa pýtať".
    Medzitým som vždy reštartovala PC, napriek tomu mi stále cda otvára v Nokia Ovi Playeri.
    Čo ešte môžem vyxskúšať?

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    v nastaveniach Ovi nie je možné zrušiť automatické prehrávanie v tomto playeri? Má Ovi player nejaké možnosti nastavenia tohto druhu?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nanka29 Pozri príspevok
    Skúsila som všetky možnosti:
    1. mám zrušené spúšťanie Nokia Ovi pri štarte
    2. Štart - Ovládací panel - Hardvér a zvuk - Automatické prehrávanie a tam som skúsila dať ako prevolené prehrávanie CD vo Windows Media Payeri. Vyskúšala som aj možnosť "Vždy sa pýtať".
    Medzitým som vždy reštartovala PC, napriek tomu mi stále cda otvára v Nokia Ovi Playeri.
    Čo ešte môžem vyxskúšať?
    Ak je taký agresívny tak by putoval do koša.

    Taci je offline (nepripojený) Taci

    Taci
    Tak som to skúšal nainštalovať, ale keďže som nemal pripojené žiadne nokia zariadenie, tak to nainštalovať nešlo Zostáva teda iba možnosť cez predvolené programy, alebo cez ovládací panel-automatické prehrávanie, čo je vlastne to isté...

    MilanH je offline (nepripojený) MilanH

    MilanH
    A ked skusis asociovat subory priamo vo WMP? Na hornej liste programu (tam kde mas napisane Windows Media Player) kliknes pravym tlacitkom mysi - das Nastroje - Moznosti - Typy suborov a zafajknes Prehravanie hudby z CD. PS. plati pre WMP 11. ale myslim ze ten aj je v W7.

    afrodias je offline (nepripojený) afrodias

    Hudobník - Autor, Gitarista; Astrológ; IT PC - Hardware & Software. ...viac afrodias
    Tiež som mal podobný problém, čo ma priviedlo až na túto stránku. Problém vyriešili nasledovné nastavenia:

    Windows Media Player - Možnosti - Typy súborov - Označiť predvolené prehrávané typy súborov - OK.
    Nokia Music 1.2 (Nokia Ovi Music Player) - F4 (Menu - Upraviť - Možnosti) - Odznačiť predvolené prehrávané typy súborov - OK.

    Odskúšané pre: Windows XP a Windows Media Player 9 - no platí aj pre ostatné verzie.

    Ten Nokia Music je dosť blbý program, lebo keď vydajú novú verziu, tak ju musíte aktualizovať - stará prestane fungovať; to by až tak nevadilo, no aktualizácia nedáva žiadne voľby a postupne spustí aj aktualizácie ďalších programov Nokia Ovi pre mobilné telefóny Nokia, čo mi už teda veľmi vadia takéto veci.
    Ked si dam cd do notebooku tak mi vobec nejde cd prehrat..:/ ani sa mi neukazuje okienko že prehrat alebo napalit na disk vobec nič sa mi neukazuje .prosím pomohli by ste mi nejako ? Dakujem..
    erik555 O co ide? nenacita medium? V "Pocitac" je "jednotka DVD" nenacitana? A ake data su na tom CD? Ine CD,DVD nemas, aby si ho v tej mechanike vyskusala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.