Zavrieť

Porady

mozem byt vyhodeny z domu?ake mam prava

Dobry den mam 23 rokov. B&vam s matkou v spolocnom dome. Kedze matka si svoj zivot ide zariadit po svojom rozhodla sa ma vystvat z domu. Zobrala mi rozne osobne veci a naposledy mi ukradla pocitac a vsetky cenne veci v hodnote spolu 300eur.Volal som policiu ale pred nimi sa pravdaze nepriznala takze tento problem ostal neriesitelny. PO novom mi oznamila ze pokial jej neprispejem financne do domacnosti do par dni tak ma vyhodi. Bohuzial nedokazem si najst pracu momentalne a nemam ziadne financne prostriedky na odchod z domu. Pomaly doma nemam ani co jest a zobrala mi este i periny. Chcel by som touto cestou poradit ci ma moze ak nemam 25 a pracu len tak vyhodit z domu, kedze nemam kde ist. A co robit v pripade ze tak urobi. SPravne mam na spolocnom dome podiel kedze mi otec zomrel. Taktiez ma chce odhlasit z trvaleho pobytu je toto tiez mozne bez mojho suhlasu? za rady vam velmi pekne dakujem. milan
Usporiadat
ramzi ramzi

ramzi je offline (nepripojený) ramzi

a moze ma matka nutit aby som prispieval financne ak nato nemam?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ak tomu správne rozumiem po smrti otca si vlastníkom vašej spoločnej nehnuteľnosti v 1/4 a matka v 3/4tinách...
t.j. matka ťa nemôže vyhodiť z domu nakoľko aj ty máš vlastnícky vzťah k danej nehnuteľnosti.... Keďže máš vlastnícky vzťah k danej nehnuteľnosti nemôže ti matka zrušiť trvalý pobyt bez tvojho súhlasu ani toho sa obávať nemusíš...
avšak pokiaľ neštuduješ (t.j. nemáš štatút nezaopatreného dieťaťa, nie si postihnutý takže sa môžeš sám o seba postarať...) môže po tebe žiadať aby si sa podieľal na prevádzkových nákladoch bytu v pomere v akom vlastníš nehnuteľnosť t.j. 1/4 z účtu za plyn, elektriku a pod... (nemusí ťa živiť nakoľko si plnoletý a si schopný postarať sa sám o seba.....)
11 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak máš podiel na dome, nemôže ťa vyhodiť, ale máš povinnosť prispievať pomerne na energie a údržbu nehnuteľnosti / žiadneho dodávateľa energií nemôže zaujímať, že nemáš prácu a ani žiadne fin.prostriedky /
Naposledy upravil hanelie : 27.08.10 at 13:20
5 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nuž Ramzi ...práva máš...ale máš aj povinnosti, takže hľadaj, hľadaj prácu, lebo mame už asi došli nervy starať sa o dospelého a predpokladám zdravého jedinca
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ešte môžeš požiadať, aby ťa vyplatila z domu. Asi sa vám bude spolu ťažko žiť - pri takýchto vzťahoch.
9 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ja byť mladá a slobodná poslúchnem nášho jožka a už som v zahraničí za prácou / predpokladám,že si tu nevieš nájsť prácu
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Môj synátor len teraz zmaturoval a už maká v Londone a to nemá ani 20r., takže Milanko šup zarobiť si na nejakej brigádke na letenku a prvú splátku na bývanie , lebo tam je to oveľa horšie ako u maminy ...teraz poodchádzalo veľa študentov, tak máš šancu...chcelo by to ale trochu angličtiny, takže ak nemáš prácu určite si sa učil , nie ?
4 0
ramzi ramzi

ramzi je offline (nepripojený) ramzi

praca sa mi rysuje ale zatial musim cakat kym sa firma v ktorej budem pracovat rozbehne lebo je v stadiu priprav takze to este potrva a kedze externe si dorabam maturitu tak odist nemozem...za rady vam velmi pekne dakujem som aspon rad ze nebudem na ulici kym sa to poriesi
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ramzi Pozri príspevok
praca sa mi rysuje ale zatial musim cakat kym sa firma v ktorej budem pracovat rozbehne lebo je v stadiu priprav takze to este potrva a kedze externe si dorabam maturitu tak odist nemozem...za rady vam velmi pekne dakujem som aspon rad ze nebudem na ulici kym sa to poriesi
No vidíš...maturita je základ, ktorý by si mal mať a potom nezabudaj na anglinu, využiješ ju všade, nielen v zahraničí, takže veľa štastia a ak máš snahu zmeniť svoj život držíme ti palce, aby si nemusel pýtať od nás tieto rady a bol hrdý na to, že raz možno pomôžeš aj ty mame. Môžno ťa len potrebovala nakopnúť
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
U mňa by si nepochodil ,príživníkov neznášam.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ramzi Pozri príspevok
Dobry den mam 23 rokov. B&vam s matkou v spolocnom dome. Kedze matka si svoj zivot ide zariadit po svojom rozhodla sa ma vystvat z domu. Zobrala mi rozne osobne veci a naposledy mi ukradla pocitac a vsetky cenne veci v hodnote spolu 300eur.Volal som policiu ale pred nimi sa pravdaze nepriznala takze tento problem ostal neriesitelny. PO novom mi oznamila ze pokial jej neprispejem financne do domacnosti do par dni tak ma vyhodi. Bohuzial nedokazem si najst pracu momentalne a nemam ziadne financne prostriedky na odchod z domu. Pomaly doma nemam ani co jest a zobrala mi este i periny. Chcel by som touto cestou poradit ci ma moze ak nemam 25 a pracu len tak vyhodit z domu, kedze nemam kde ist. A co robit v pripade ze tak urobi. SPravne mam na spolocnom dome podiel kedze mi otec zomrel. Taktiez ma chce odhlasit z trvaleho pobytu je toto tiez mozne bez mojho suhlasu? za rady vam velmi pekne dakujem. milan
Ej , ej ...šak ste chlapca zrušili horšie , ako keby som ho ja načal ...

Myslím si ale , že sú podstatné aj tieto argumenty , no netvrdím , že minca nemá dve strany ...aj matkina verzia by sa zišla , čo a ako...

Ktož ho vie , odkiaľ mladý je ...nie všade je práca a ako tvrdí , ešte aj školu si robí...
Čo sa zahraničia týka , nie je to všade ružové a nie každý má aj odvahu vonku ísť ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak je mlady a bez zavazkov, nemal by byt problem migrovat za pracou a aj maturita sa da spravit dialkovo. Len trochu chuti by bolo treba, nie cakat, ze sa o neho mamina postara.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

buchač Pozri príspevok
Ej , ej ...šak ste chlapca zrušili horšie , ako keby som ho ja načal ...

Myslím si ale , že sú podstatné aj tieto argumenty , no netvrdím , že minca nemá dve strany ...aj matkina verzia by sa zišla , čo a ako...

Ktož ho vie , odkiaľ mladý je ...nie všade je práca a ako tvrdí , ešte aj školu si robí...
Čo sa zahraničia týka , nie je to všade ružové a nie každý má aj odvahu vonku ísť ...
Ale , ale Juri, jeho matka ho vychovala , stratila muža...a prečo by si teraz nemohla zariadiť život po svojom...čo je už na odpis?? Nehnevaj sa ale Milan je dospelý človek a nech je jeho matka akákoľvek má právo na svoj život. Nikto ho nenačal, len sme mu vysvetlili, že sa má o seba postarať sám a nie hľadať zámienky ako, prečo. Robí si až teraz maturitu, ja mu to nevyčítam...ale všeličo mi chodí po rozume....asi to mali obaja ťažké. tak nech si razí cestu, je mladý a život na pred sebou.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zarazilo ma, ze mlady pan napisal, ze mu matka UKRADLA pocitac. Ak este nikde nepracoval, nic nezarobil, tak pocitac si zrejme sam nekupil. Celkom chapem tu pani, ze pocitac zabavila, mlady zrejme sedel pred monitorom a o pracu zaujem nemal. Mozno si poviete, ze mam socialne citenie ako Herodes, ale prizivnikov pochopit a tolerovat nemozem.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tiež si myslím, že problém pokazených vzťahov bude spočívať v niečom inom ako v zlyhanej materinskej láske....

Odpovede každopádne už dostal...
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Len ci si ich vezme k srdcu a zariadi sa podla nich.....
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Nebudeme súdiť, ani veľmi moralizovať...len trošku... , verme, že to pochopil v dobrom a že to zoberie ako dobre mienené rady, nie je to nič, čo nemôže vyriešiť vlastným pričinením
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
slavica Pozri príspevok
Ale , ale Juri, jeho matka ho vychovala , stratila muža...a prečo by si teraz nemohla zariadiť život po svojom...čo je už na odpis?? Nehnevaj sa ale Milan je dospelý človek a nech je jeho matka akákoľvek má právo na svoj život. Nikto ho nenačal, len sme mu vysvetlili, že sa má o seba postarať sám a nie hľadať zámienky ako, prečo. Robí si až teraz maturitu, ja mu to nevyčítam...ale všeličo mi chodí po rozume....asi to mali obaja ťažké. tak nech si razí cestu, je mladý a život na pred sebou.
Jeden je raz za slušného ....a čo sa mu dostane ...???

0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

buchač Pozri príspevok
Jeden je raz za slušného ....a čo sa mu dostane ...???

...slušné odpovede,... Jurko...

a už sme to vyriešili, takže Milanko dorobí maturitu a pôjde makať a raz nám napíše, že sme mali pravdu...dúfam, držíme mu palce.
Naposledy upravil Halli : 27.08.10 at 15:36
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ramzi Pozri príspevok
a moze ma matka nutit aby som prispieval financne ak nato nemam?
opýtam sa protiotázkou ? Je matka povinná živiť 23 ročného zdravého syna ?
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať