Zavrieť

Porady

začiatok učtovania

zdravím, chcel by som sa popýtať ako to je to zo začiatkom učtovania. Mám živnostenske oprávnenie asi dva týždne ale zatial som nezaznamenal žiaden obrat. od kedy som povinny viesť si učtovnictvo?? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Padre_SVK Pozri príspevok
    zdravím, chcel by som sa popýtať ako to je to zo začiatkom učtovania. Mám živnostenske oprávnenie asi dva týždne ale zatial som nezaznamenal žiaden obrat. od kedy som povinny viesť si učtovnictvo?? dakujem
    výdavky určite ano - minimálne nákup kolkov na živ. list. Takže prvou operáciou bude vklad podnikatela.

    Padre_SVK je offline (nepripojený) Padre_SVK

    Padre_SVK
    a ked chcem viesť učtovnictvo v podvojnom uč. (každy mesiac DPH) ake podklady musim na konci mesiaca vyplnať ... myslim tlačiva.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Padre_SVK Pozri príspevok
    a ked chcem viesť učtovnictvo v podvojnom uč. (každy mesiac DPH) ake podklady musim na konci mesiaca vyplnať ... myslim tlačiva.
    sám si chceš viesť podvojné účtovníctvo ? A vôbec - prečo podvojné, keď nemusíš ? V akej oblasti podnikáš ? Si dobrovolný plátca DPH ?

    Padre_SVK je offline (nepripojený) Padre_SVK

    Padre_SVK
    ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Padre_SVK Pozri príspevok
    ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?
    Nie, ale môže, SZČO účtujú v jednoduchom.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Padre_SVK Pozri príspevok
    ano ano som platca dph. podvojne pretože v nom sa lepšie vyznam. resp. som ho študoval na strednej a vysokej ale už si veľa veci nepamätam a potrebujem si to zopakovať a ustiť sa že postupujem spravne. a určite to musí byť v podvojnom. či?
    Príživník by mohol účtovať aj paušálnymi výdavkami. A na ktorej výške si vyštudoval tento frekventovaný odbor? Prezradíš?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..to by aj mňa zaujímalo...teda tá vysoká škola..išla by som tam..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.