Zavrieť

Porady

kontokorent

Dobrý den

chcem sa spýtať ak má podnikateľ kontorent na BU v ktorých riadkoch sa to objaví v suvahe na na 221 to bude ako mínusová položka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Nie. Kontokorent sa na konci účtovného obdobia preúčtuje na účet 231 - Krátkodobé bankové úvery.
    Katarína Cigánová
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    chcem sa spýtať ak má podnikateľ kontorent na BU v ktorých riadkoch sa to objaví v suvahe na na 221 to bude ako mínusová položka?
    Ja mám na 221 urobenú anylytiku , kde v priebehu roka 221.A účtujem na strane aktív , aj ked je mínusový stav t.j. ked je čerpaný kontokorent. Ak mám ale pri zostavovní závierky čerpanie kontokorentu , preúčtujem daný stav na 221.AA , pričom tento nasmerujem do pasív - riadok súvahy 118 .
    Ak by ku dnu závierky bol na účte kladný zostatok , teda kontokorent v danom momente nečerpaný , 221.A by v súvahe bolo vykázané na str. aktív r. 057 .
    Takýto je názor našich auditorov

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    dakujem lebo aj som to tak účtovala a v Tatra banke majú s tým problém .že prečo to je na 231

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    V banke skoro v každej to tak chcu. Aj na jednom zo školení to bolo tiež tak povedané, že môžem to mať na 221 s mínusom.
    Katarína Cigánová
    polis1 Pozri príspevok
    dakujem lebo aj som to tak účtovala a v Tatra banke majú s tým problém .že prečo to je na 231
    som prekvapená , pretože do TaBA odovzdávam kvartálne výkazy , a ešte s tým problém nebol , a napokon 221.A , 231 , 232 .... je v jednom riadku pasív / r. 118 / . takže ???? , no som naozaj prekvapená

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    ja sa môžem iba zasmiať, lebo v ČSOB som mala pred dvoma rokmi zas problém, prečo to mám na 221 mínusom
    Katarína Cigánová
    Dajanka Pozri príspevok
    ja sa môžem iba zasmiať, lebo v ČSOB som mala pred dvoma rokmi zas problém, prečo to mám na 221 mínusom
    Naši auditori to tiež neradi vidia mínusom na aktívach , preto to preúčtovávam na pasíva , vtedy je to plusom . S týmto vravím , že TaBA je spokojná . a nemám v súvahe mínusy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.