Zavrieť

Porady

Disk D a jeho pamäť

Pred časom som mala preinštalovaný windows (vista home premium). Mám 2 pevné disky,pri inštalácii visty,sa mi vymazala pamäť len z disku C,na D-čku som mala poukladané foto,filmy a dokumenty-to mi ostalo. Po nainštalovaní mi z D-čka ide otvoriť a spustiť všetko,len foto nie. Ukáže mi,že tam tie fotky sú, zaberajú aj pamäť tak ako majú,len keď chcem otvoriť priečinok s foto-sekne mi celý notebook a pomôže mu už len reštart. Skúšala som si tie fotky presunúť do disku C,ale tiež sekne notebook. Mohlo sa pri inštalácii niečo stať? Dá sa s tým niečo ešte robiť? Mám 8 Gb fotiek,nerada by som ich stratila
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Máš zrejme jeden disk ak máš notebook ,ktorý je rozdelený na dve časti C a D.Mal som ten problém ,keď som preinštaloval WIN7 na XP ,na ktorý sa pristupovalo cez heslo.Vtedy sú tie súbory zabezpečené.Musíš iba priradiť vlastníctvo ,oprávnenia na otvorenie administrátorovi.Pravé tlačidlo na súbor -vlastnosti-zabezpečenie-spresniť-vlastník-upraviť a tam priradiť administrátorovi.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Netusim co by to mohlo byt, ale skus dat disk D: skontrolovat pomocou programu chkdsk. Klikni pravym tlacitkom na disk D: , Vlastnosti, Nastroje, Skontrolovat chyby - vid obrazky http://www.vista4beginners.com/Check-Disk

    adkyy je offline (nepripojený) adkyy

    adkyy
    ja som preinstalovala z vista home na vista home.Ano,mam jeden disk rozdeleny na C a D (blbo som sa vyjadrila). Skusala som dat opravnenie administratorovy (celu zlozku foto),ale nepohlo to s tym. Najzvlastnejsie je,ze ked otvorim zlozku foto,mam v nej asi 15 pricinkov,ale prve 3 mi idu otvorit v pohode,ale ked chcem otvorit ine tak uz nejdu a sekne notebook Skusala som kliknut pravym tlac. na jednu zo zloziek ktora mi nejde otvorit aby som jej pridala opravnenie,ale tiez seklo notebook.

    TomasHC-este idem vyskusat ten program

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    To opravnenie treba dat aj na vsetky subory pod tym na ktory si klikla. Cely podstrom treba zmenit a najlepsie zmenit vlastnika na toho ktorym sa hlasis do windows.
    A ked mas 8GB fotiek akiste ich mas este niekde odzalohovane tak si ich odtial obnov v najhorsom.

    adkyy je offline (nepripojený) adkyy

    adkyy
    Skusala som na vsetky subory,ale nejde to-sekne notebook hned ako kliknem na subor pravym tlac.. Mam tie fotky aj na picaso webe,ale to uz nie je ono.Kazda moja fotka mala okolo 1,5 MB a na picaso webe sa velkost zmenila na 150 Kb...ani kvalita uz nie je taka aka bola,to by mi ani tak nevadilo,ale na disku D som mala aj asi 100 videi (zaznamenavali vyvoj mojej dcerky) Tie mam tiez na picaso webe,ale odtial ich nejde stiahnut.Keby som vedela,ze sa take niecomoze stat ( asi 5x som mala preins. windows a nikdy sa mi to nestalo) tak sa tak na ten disk nespolieham a vsetko si ponapalujem

    TomasHC-dala som kontrolovat disk s chkdsk programom,ale asi po minute mi seklo notebook (predpokladam,ze sa ten program dostal akurat k tej zlozke s foto)

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    adkyy Pozri príspevok
    Skusala som na vsetky subory,ale nejde to-sekne notebook hned ako kliknem na subor pravym tlac.. Mam tie fotky aj na picaso webe,ale to uz nie je ono.Kazda moja fotka mala okolo 1,5 MB a na picaso webe sa velkost zmenila na 150 Kb...ani kvalita uz nie je taka aka bola,to by mi ani tak nevadilo,ale na disku D som mala aj asi 100 videi (zaznamenavali vyvoj mojej dcerky) Tie mam tiez na picaso webe,ale odtial ich nejde stiahnut.Keby som vedela,ze sa take niecomoze stat ( asi 5x som mala preins. windows a nikdy sa mi to nestalo) tak sa tak na ten disk nespolieham a vsetko si ponapalujem

    TomasHC-dala som kontrolovat disk s chkdsk programom,ale asi po minute mi seklo notebook (predpokladam,ze sa ten program dostal akurat k tej zlozke s foto)
    No ak sa sekne aj CheckDisk, tak potom je zrejme pokazeny disk. Jeden podobny pocitac som asi pred tyzdnom robil - tam ale prezil disk D: a C: s Windowsom sa nedal ani sformatovat.

    Skus radsej kontaktovat nejaky servis alebo sikovneho znameho, tu asi cez net vela nezmozeme

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Skusit chkdsk z nejake LiveCD a nie priamo z Windows. Alebo ten disk dat do ineho kompu, najlepsie Windows XP alebo nejakz Linux a prekopirovat. Vcera som riesil jeden, pod Windows nic nebolo vidno, ani disk nespoznmalo alebo podarilo sa mi cez LiveCD skopirovat celu partition na druhy disk.
    Podla treba v prvom rade zachranit data.

    adkyy je offline (nepripojený) adkyy

    adkyy
    A mam to Inac dakujem za rady,ale vyriesil to obycajny Total Commander-v nom som si to nasla a pretiahla na disk C.. 1 krat to seklo a musela som restartnut,ale ide to-sem tam sekne,ale IDE

    adkyy je offline (nepripojený) adkyy

    adkyy
    skusam,ale neviem ako s nim,stale mi hore nad bielym riadkom pise No files a neviem ako tam nieco pridam

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Zdrojove subory tam musis "pretiahnut" a potom das Copy To a otvori ti okno kam to chces nakopirovat. Je to optimalizovane na na malo klikov aby to bolo fakt rychle.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.