Zavrieť

Porady

Neplatné skončenie PP - povinnosti zamestnávateľa

So zamestnancom sme ukončili PP neplatne (súdne rozhodnutie). Aké povinnosti z toho vyplývajú pre mzdárku : výpočet náhrady mzdy, aké odvody, daň, ako vyplniť ELDP?
PP bol ukončený dohodou k 31.8.2010 s tým, že od 12/2007 už zamestnanec nepracoval.
Ešte som takýto prípad nemala a neviem sa pohnúť. Veľmi pekne prosím o pomoc ako postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    fipina Pozri príspevok
    So zamestnancom sme ukončili PP neplatne (súdne rozhodnutie). Aké povinnosti z toho vyplývajú pre mzdárku : výpočet náhrady mzdy, aké odvody, daň, ako vyplniť ELDP?
    PP bol ukončený dohodou k 31.8.2010 s tým, že od 12/2007 už zamestnanec nepracoval.
    Ešte som takýto prípad nemala a neviem sa pohnúť. Veľmi pekne prosím o pomoc ako postupovať.
    Niečo je napísané aj tu:
    http://www.porada.sk/t34757-nahrada-...ceneho-pp.html
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-117629.html

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    fipina Pozri príspevok
    So zamestnancom sme ukončili PP neplatne (súdne rozhodnutie). Aké povinnosti z toho vyplývajú pre mzdárku : výpočet náhrady mzdy, aké odvody, daň, ako vyplniť ELDP?
    PP bol ukončený dohodou k 31.8.2010 s tým, že od 12/2007 už zamestnanec nepracoval.
    Ešte som takýto prípad nemala a neviem sa pohnúť. Veľmi pekne prosím o pomoc ako postupovať.
    Zákon 461/2003 o sociálnom poistení § 139a
    § 139a
    Vymeriavací základ z príjmu plynúceho z neplatne skončeného právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi
    Ak súd rozhodol o neplatnosti skončenia právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi, vymeriavací základ za každý kalendárny mesiac neplatne skončeného právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi je časť príjmu plynúceho z neplatne skončeného právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi pripadajúca na každý taký kalendárny mesiac; § 138 ods. 1 až 3, 10 až 18 a 23 platí rovnako.
    (účinnosť od 1. januára 2010)

    Prikladám Ti materiál, ktorý som našla-dúfam, že Ti tiež pomôže.
    Naposledy upravil katka50 : 31.08.10 at 04:31

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ešte by som sa chcela opýtať,čo v prípade, ak súd zatiaľ nerozhodol o výške náhrady príjmu. PP sa skončil 31.8.2010 a ja musím urobiť mzdu za 8/2010.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fipina Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať,čo v prípade, ak súd zatiaľ nerozhodol o výške náhrady príjmu. PP sa skončil 31.8.2010 a ja musím urobiť mzdu za 8/2010.
    Pokiaľ súd nepriznal náhradu príjmu, len vyriekol rozsudok o neplatnosti výpovede, a PP skončil 31.8.2010 s tým, že zamestnanec v auguste nepracoval, tak nemá nárok na náhradu príjmu. Až súd rozhodne, na akú náhradu má nárok (možno mu neprizná na celú dobu od 12/2007, ale len niekoľko mesiacov) potom mu daj náhradu mzdy.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Chobot Pozri príspevok
    Pokiaľ súd nepriznal náhradu príjmu, len vyriekol rozsudok o neplatnosti výpovede, a PP skončil 31.8.2010 s tým, že zamestnanec v auguste nepracoval, tak nemá nárok na náhradu príjmu. Až súd rozhodne, na akú náhradu má nárok (možno mu neprizná na celú dobu od 12/2007, ale len niekoľko mesiacov) potom mu daj náhradu mzdy.
    Ale ako mám urobiť mzdu za 8/2010? Keďže som ho odhlásila na SP aj ZP k 31.08.2010, bude to chýbať aj v mzdovom programe aj vo výkazoch. Čo mu tam mám dať?

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    fipina Pozri príspevok
    Ale ako mám urobiť mzdu za 8/2010? Keďže som ho odhlásila na SP aj ZP k 31.08.2010, bude to chýbať aj v mzdovom programe aj vo výkazoch. Čo mu tam mám dať?
    prosím o radu.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    fipina Pozri príspevok
    Ako mám urobiť mzdu za 8/2010? Keďže som ho odhlásila na SP aj ZP k 31.08.2010, bude to chýbať aj v mzdovom programe aj vo výkazoch za 8/2010. Čo mu tam mám dať?
    Vie mi niekto poradiť?

    Neplatné skončenie PP - povinnosti zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.