Zavrieť

Porady

divna zmluva o dielo na okna

zdravim, dostala sa mi do ruk zmluva o dielo na plastove okna, ktora mala byt vysledkom nasej priamej dohody s oficialnym obchodnym zastupenim vyrobcu.
ZoD je ale vystavena na firmu ich pracovnika, lenze toho podla uvedeneho ic, ic dph, ci priezviska neviem v ziadnom registri najst... Chapem, ze v tejto oblasti sa casto uzatvara obchod cez sprostredkovatela, ale my sme cely cas jednali s oficialnym obchodnym zastupcom vyrobcu a ten nas o takomto sposobe vopred neinformoval!!!

Z pravneho hladiska takyto zmluvny vztah s neexistujucou firmou mi komplikuje dokladovanie uveru (aku fakturu by mohol vystavit, len tak sa pytam...) a pripadne neskorsie reklamacie. Podla Obchodneho zakonnika moze byt uzatvorena aj medzi fyzickymi osobami, ale naco sa potom tvari ako firma s ico a ic dph, nechapem.

V ZoD navyse nie je uvedeny predmet dodavky. Je iba formulacia o povinnostiach zhotovitela, ze sa zavazuje "dodat a namontovat plastove okna", dalej ani o pismeno viac o profile okna, ci aspon o cisle cenovej ponuky, ktoru sice dali vytlacenu k tejto ZoD-ke, ale z pravneho hladiska to neznamena absolutne nic...

poradte pls ako postupovat. Mam v plane kontaktovat obchodne zastupenie a ziadat o vysvetlenie. Som z toho zufala...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    divna zmluva o dielo na okna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.