Zavrieť

Porady

Podiel zo zisku

Zdravím milí poraďáci,
mám jednu otázočku ohľadom vyplatenia podielu zo zisku spoločnosti.Spoločnosť ukončila rok 2009 ziskom, na VH odsúhlasila konateľovi (zároveň jediný spoločník,majiteľ sro-čky)podiel na zisku.Problém je v tom,že firma nemá hotovosť na vyplatenie tohto podielu (nakúpila materiál + pohľadávky po splatnosti).Je možné,zaúčtovať záväzok firmy voči spoločníkovi tento podiel, s tým, že prejde do nasledujúceho roka? (ak uvedie na VH,že tento podiel bude vyplatený do konca roku 2010?) Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Podľa mňa určite môžeš.
    Ja na zápisnicu z valného zhromaždenia dole vždy napíšem:

    Podiely budú vyplatené v najbližšom možnom termíne, podľa finančnej situácie v spoločnosti.
    Katarína Cigánová
    bazalka Pozri príspevok
    Zdravím milí poraďáci,
    mám jednu otázočku ohľadom vyplatenia podielu zo zisku spoločnosti.Spoločnosť ukončila rok 2009 ziskom, na VH odsúhlasila konateľovi (zároveň jediný spoločník,majiteľ sro-čky)podiel na zisku.Problém je v tom,že firma nemá hotovosť na vyplatenie tohto podielu (nakúpila materiál + pohľadávky po splatnosti).Je možné,zaúčtovať záväzok firmy voči spoločníkovi tento podiel, s tým, že prejde do nasledujúceho roka? (ak uvedie na VH,že tento podiel bude vyplatený do konca roku 2010?) Vďaka
    prečo si jediný spoločník dal podmienku , že bude podiel vyplatený do konca roka , ked na to nemá peniaze ? , Ved ak je jediný spoločník , tak jediný zvoláva VH - alebo je tam nejaká dozorná rada ??? alebo nejaké iné orgány ?
    V každom prípade sa na základe zápisu z VH účtuje 431/364
    a následné vyplatenie 364 /221 resp.211 ,
    nezabudnut na povinný prídel do rezervného fondu /421 /
    Naposledy upravil Katarína Cigánová : 31.08.10 at 08:01 Dôvod: doplnenie

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    jasne,vďaka za odpovede, mňa zaujíma hlavne, či môže byť "sám sebe" dĺžny aj dva roky-príklad.Či nie je stanovená doba zaplatenia podielu pardon OPRAVAak uvedie na VH,že tento podiel bude vyplatený do konca roku 2011?)
    Katarína Cigánová
    bazalka Pozri príspevok
    jasne,vďaka za odpovede, mňa zaujíma hlavne, či môže byť "sám sebe" dĺžny aj dva roky-príklad.Či nie je stanovená doba zaplatenia podielu pardon OPRAVAak uvedie na VH,že tento podiel bude vyplatený do konca roku 2011?)
    On nie je sám sebe dlžný .
    Dlžná je spoločnost fyzickej osobe. a ano ako písala v príspevku predo mnou - može tam byt poznámka , že bude vyplatený podiel na zisku neskor , resp. ak by ti to malo niečo ohrozit , može byt dohadovaný termín splatnosti aj na viac krát ap.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.