Zavrieť

Porady

Vyhladavanie, co nic nenajde...

Anketa: Nájdete to čo hľadáte?

Počet hlasujúcich
25. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno, všetko

    4 16.00%
  • Niečo nájdem

    10 40.00%
  • Skôr iba náhodou

    11 44.00%
Ahojte, hladal som nejaku temu ( http://www.porada.sk/t143110-cena-za...dk-trnava.html ), zadal som do vyhladavania meno pana, co robil sadrokartony - skusal som "rusnak", "rusnák", "Rusnak", "Rusnák" a vyhladavanie to aj tak nenaslo To ze ja nenajdem temu o ktorej dobre viem je dost zle, nehovoriac o tom, ze ako ju ma najst niekto iny!?

Nedalo by sa pouzit Google SiteSearch? Ja ho mam nasadeny a neviem si to vynachvalit! Najde to aj preklepy, ignoruje gramaticek chyby, ponukne opravu preklepov, vie to sklonovat aj v slovencine... Najde to ozaj vsetko!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Svätá pravda vyhľadávač na porade je skôr na smiech ,alebo do plaču ako na vyhľadávanie..
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... veľakrát dokonca ani vlastné príspevky neviem nájsť . Ak sa mi podarí na prvýkrát vyfiltrovať hľadaný príspevok, je to skôr náhoda - no žil som v presvedčení, že je to moja chyba. Ako vidím nie. Je pravda, že Google search mi nachádza veci na Porade, kde som ich nevedel nájst.
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež musím neraz požiť aj niekoľko variánt, aby mi našlo, čo hľadám ( s diaktitikou- bez,malé písmená-veľké, s medzerou-bez...atd.)
Občas ma zachráni to, že si pamätám, kto tému založil, takže hľadám cez zadávateľov profil a jeho témy Ale aj to sa nedá použiť vždy.
Cez rozšírené hľadanie mi ešte nikdy nič nenašlo.


http://www.porada.sk/t125562-vyhladavanie-zufale.html
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chcela som priložiť link na tému kde Richard vysvetľuje ako treba na Porade správne vyhľadávať.
Zákon schválnosti funguje! Nemôžem ju nájsť
Volá sa nejako "hľadám,hľadáme",alebo tak nejak...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To by chcelo výkendový kurz vyhľadávania na porade ,niekde na na nejakej peknej chate s krytým bazénom ,trebárs v Tatrách.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
arizona Pozri príspevok
Chcela som priložiť link na tému kde Richard vysvetľuje ako treba na Porade správne vyhľadávať.
Zákon schválnosti funguje! Nemôžem ju nájsť
Volá sa nejako "hľadám,hľadáme",alebo tak nejak...
... no Google mi niečo našiel :

http://www.porada.sk/t9943-hviezdicka-vyhladavanie.html
http://www.porada.sk/t9917-podobne-t...html#post86748
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
220870 Pozri príspevok
To by chcelo výkendový kurz vyhľadávania na porade ,niekde na na nejakej peknej chate s krytým bazénom ,trebárs v Tatrách.
... radšej v účelovom zariadení NRSR v Častej-Papierničky (aj vzhľadom na komfort a ceny)....
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pod vyhľadávaním je možnosť rozšíreného vyhľadávania. S tým sa dá pohrať...
Na Porade má vysokú prioritu čas, takže staré témy sa dosť zle hľadajú... Google je zasa jedno či je to téma z roku 2007, takže tiež vyhodí niekedy blbosť, najmä z účtovníctva, kde je podľa neho dôležitejšia téma z roku 2007 hoci každý hľadá aktuálne veci...

Ale prirobím aj možnosť vyhľadávania cez Google.
5 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Richard Pozri príspevok
Pod vyhľadávaním je možnosť rozšíreného vyhľadávania. S tým sa dá pohrať...
Na Porade má vysokú prioritu čas, takže staré témy sa dosť zle hľadajú... Google je zasa jedno či je to téma z roku 2007, takže tiež vyhodí niekedy blbosť, najmä z účtovníctva, kde je podľa neho dôležitejšia téma z roku 2007 hoci každý hľadá aktuálne veci...

Ale prirobím aj možnosť vyhľadávania cez Google.
Dakujem a verim ze to pomoze Uz len najst rozumny sposob, ako to sem implementovat - aby to nerusilo alebo nemiatlo uzivatelov.
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..a ja som si veru tiež myslela, že iba ja neviem hľadať..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
TomasHC Pozri príspevok
Ahojte, hladal som nejaku temu ( http://www.porada.sk/t143110-cena-za...dk-trnava.html ), zadal som do vyhladavania meno pana, co robil sadrokartony - skusal som "rusnak", "rusnák", "Rusnak", "Rusnák" a vyhladavanie to aj tak nenaslo To ze ja nenajdem temu o ktorej dobre viem je dost zle, nehovoriac o tom, ze ako ju ma najst niekto iny!?

Nedalo by sa pouzit Google SiteSearch? Ja ho mam nasadeny a neviem si to vynachvalit! Najde to aj preklepy, ignoruje gramaticek chyby, ponukne opravu preklepov, vie to sklonovat aj v slovencine... Najde to ozaj vsetko!
Výraz , ktorý si zadal cena za montaz SDK /Trnava/ , v pohode mi našiel , okrem Gogoľa , aj

Yahoo
Bing
Ask
Safari
....je ich viac , ďalšie neriešim...

ale vždy to isté našli , čo aj ten Google SiteSearch

Ale je predsa jasné , že tento pán Rusnák predsa nemusí figurovať na nete , alebo keď , tak pod názvom firmy a podobne ...
Naposledy upravil buchač : 31.08.10 at 18:50
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

buchač Pozri príspevok
Výraz , ktorý si zadal cena za montaz SDK /Trnava/ , v pohode mi našiel , okrem Gogoľa , aj

Yahoo
Bing
Ask
Safari
....je ich viac , ďalšie neriešim...

ale vždy to isté našli , čo aj ten Google SiteSearch

Ale je predsa jasné , že tento pán Rusnák predsa nemusí figurovať na nete , alebo keď , tak pod názvom firmy a podobne ...
Asi ma nechapes. Nevedel som ako sa tema vola, ale vedel som, ze som v tej teme spomenul priezvisko toho pana. Ja som vyhladaval priezvisko, nie nazov temy...

A hlavne, SiteSearch je "framework" pre zaintegrovanie Google vyhladavania do akejkolvek webovej stranky.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Inak v budúcnosti ak niečo chcete hľadať, tak myslite aj na skloňovanie.

Napríklad toho Rusnáka veľmi ľahko dohľadáte takto:

Hľadaný výraz: Rusnak*

Hviezdička hľada aj všetky tvary po "k" bez hviezdičky hľadá presný tvar "rusnak" a taký sa v danej téme nevyskytol, pretože tam bolo tuším vyskloňované meno "Rusnáka" ...

Ešte lepšie výsledky dosiahnete, ak si dáte hľadať iba v rubrike stavba. Mimochodom v Googli to bolo až na 6-7 mieste a v Porada vyhľadávaní to vie byť aj vyššie, len treba správne hľadať....

Nie je tu totiž fulltextové vyhľadávanie... ale ako vravím môžem prirobiť aj Google Site search.... Google zasa funguje opačne, hľadá kadečo podľa algoritmu a keď chcete presný tvar tak to musíte dať do úvodzoviek, čo je pri bežných slovách dosť nutné a ja to často využívam...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Richard Pozri príspevok
Inak v budúcnosti ak niečo chcete hľadať, tak myslite aj na skloňovanie.

Napríklad toho Rusnáka veľmi ľahko dohľadáte takto:

Hľadaný výraz: Rusnak*

Hviezdička hľada aj všetky tvary po "k" bez hviezdičky hľadá presný tvar "rusnak" a taký sa v danej téme nevyskytol, pretože tam bolo tuším vyskloňované meno "Rusnáka" ...

Ešte lepšie výsledky dosiahnete, ak si dáte hľadať iba v rubrike stavba. Mimochodom v Googli to bolo až na 6-7 mieste a v Porada vyhľadávaní to vie byť aj vyššie, len treba správne hľadať....

Nie je tu totiž fulltextové vyhľadávanie... ale ako vravím môžem prirobiť aj Google Site search.... Google zasa funguje opačne, hľadá kadečo podľa algoritmu a keď chcete presný tvar tak to musíte dať do úvodzoviek, čo je pri bežných slovách dosť nutné a ja to často využívam...
Ano, moja chyba ze som necital "manual na vyhladavanie", ale nieco ako vyhladavanie by malo byt intuitivne. Totiz, Google sice umiestnil tu temu na 6-7 miesto, ale ASPON JU NASIEL. Ak nedam * alebo spravne I/Y pri tomto poradackom vyhladavani, tak NENAJDE VOBEC NIC. To je podla mna vyrazny rozdiel v neprospech aktualneho vyhladavania.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
TomasHC Pozri príspevok
Asi ma nechapes. Nevedel som ako sa tema vola, ale vedel som, ze som v tej teme spomenul priezvisko toho pana. Ja som vyhladaval priezvisko, nie nazov temy...

A hlavne, SiteSearch je "framework" pre zaintegrovanie Google vyhladavania do akejkolvek webovej stranky.
...ale hej ...chápem , čoby nie ...

A ako Richard bol spomenul ...prvé , čo urobím pri vyhľadávaní je to , že upravím vyhľadávaný termín do základného tvaru ...

Ozaj ...pán RUSNÁKa....našiel vyhľadávač len jedného v blízkom okolí ...v Brezne ......ďalej som už nešiel ...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nefunguje vyhľadávanie... bud sa Porada tvári, že hľadá - a zobrazí úúúúplne prázdnu stranu, alebo sa na prázdnej strane zobrazí nápis: Fatal error: Allowed memory size of 100663296 bytes exhausted (tried to allocate 4194304 bytes) in /home/www/porada.sk/www-ram/search.php on line 1012
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..hľadala som jednu tému cez vyhľadávanie..samozrejme, nenašlo..tak som snorila v archíve, aj som našla..ale smola veľká..ak by som do nej chcela prispieť, mám smolu, lebo sa nedá...nedá sa téma vrátiť späť na sklo..
..tak ak sa to niekomu náhodou podarí a vráti tému, odloženú v archíve späť na sklo, poučte ma..prosím..
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... možno pomôže osloviť niektorého z moderátorov a požiadať ho, aby uvedenú tému vrátil späť na sklo ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ale prosím teba, to nie je nutné..tu radšej budú duplicity..
..na to by prišiel aj zdravý sedliacky rozum, že občas sa dá téma z archívu použiť, ale vytiahnuť ju na svetlo dokáže len čarodejník...a admini..
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..hľadala som jednu tému cez vyhľadávanie..samozrejme, nenašlo..tak som snorila v archíve, aj som našla..ale smola veľká..ak by som do nej chcela prispieť, mám smolu, lebo sa nedá...nedá sa téma vrátiť späť na sklo..
..tak ak sa to niekomu náhodou podarí a vráti tému, odloženú v archíve späť na sklo, poučte ma..prosím..
1. Ideš do Archívu
2. Vyhľadáš tému
3. klikneš na ten najväčší nadpis v strede monitora
4. si na Porade a píšeš v téme
Naposledy upravil Dav : 14.09.10 at 18:27 Dôvod: preklep v predložke
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať