Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie VSZP

chcem sa opytat moja kamoska pracuje na dohodu uz tomu bude rok stale v inej firme s prijmom cca 380 euro v cistom mesacne. je povynna si urobit rocne zuctovanie ? je samoplatitel poistneho mesacne cca 28euro. je potrebne este nieco inec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    maad Pozri príspevok
    Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???
    Pre dohodára pre RZZP stačí potvrdenie o príjme.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak takto robí celý rok, potom jej príjem presahuje minimálny základ samoplatiteľa a je povinná si urobiť rzzp.

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ak takto robí celý rok, potom jej príjem presahuje minimálny základ samoplatiteľa a je povinná si urobiť rzzp.
    a nevedeka by ste mi povedat kolko asi tak bude doplacat na tom rocnom zuctovani a staci si to podat vo februari?

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    Ak vychádzame z predpokladu, že sa nič v RZP nezmení, výsledok RZP bude cca takto: 12*380 € príjem z dohôd 4560 €, na preddavkoch zaplatí 12*28,92=347,04. Poistné z dôhod je potom 4560*14%=638,40 €, bude mať nedoplatok 291 €.

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    FugAn Pozri príspevok
    Ak vychádzame z predpokladu, že sa nič v RZP nezmení, výsledok RZP bude cca takto: 12*380 € príjem z dohôd 4560 €, na preddavkoch zaplatí 12*28,92=347,04. Poistné z dôhod je potom 4560*14%=638,40 €, bude mať nedoplatok 291 €.
    dakujem velmi pekne e kedy treba toto rocne zuctovanie podat? alebo ho poda zamestnavatel?

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    IMIP Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne e kedy treba toto rocne zuctovanie podat? alebo ho poda zamestnavatel?
    Nakoľko zamestnávateľovi nevzniká povinnosť platiť odvody na ZP z dohôd, musí podať RZO sama a to do 31.3.2011. Za predpokladu, že sa nič v tomto ohľade nezmení. Vychádzam z doterjšej praxe pri podávaní RZP.

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    maad Pozri príspevok
    Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???
    Ak na tlačive je uvedené za jednotlivé mesiace príjmy z dohôd, iné tlačivo nepotrebuje.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    maad Pozri príspevok
    Nechcem otvárať novú tému len sa chcem spýtať ak firma má zamestnancov ktorí pracujú na dohodu okrem potvrdenia o príjme za predchádzajúci rok, ktoré je zamestnávateľ povinný vystaviť zamestnancovi pre RZD vydáva ešte nejaké iné potvrdenie na RZZP???
    Je potrebné vystaviť dohodárovi aj iné potvrdenie okrem toho čo dávam k RZD?

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    FugAn Pozri príspevok
    Ak na tlačive je uvedené za jednotlivé mesiace príjmy z dohôd, iné tlačivo nepotrebuje.
    Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    maad Pozri príspevok
    Ja som im vystavila len potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a žiadne iné potvrdenie som im nedala neviem či bolo potrebné ďalšie povinnosť vykonať RZZP im nevyšla tak som ani potvrdenia nedávala ale to či pracovali v nejakej inej organizácii to neviem tak preto som na pochybách či som im nemala vystaviť aj iné potvrdenie???
    Ak niekto také potvrdenie bude potrebovať, tak predpokladám, že ho v poisťovni usmernia a príde si ho vypýtať. V poisťovniach skôr potrebujú sumár za jednotlivé mesiace a celkovú sumu (dobré sú aj výplatné pásky).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.