Zavrieť

Porady

Náklady na opravu prenajatého vozidla

Dobrý deň,
firma má prenajaté osobné motorové vozidlo na podnikanie. Potrebovala by som vedieť, či si táto firma môže dať do nákladov náklady na opravu tohto prenajatého vozidla. Či je to teda daňovo uznateľný výdavok.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    eva.ch Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    firma má prenajaté osobné motorové vozidlo na podnikanie. Potrebovala by som vedieť, či si táto firma môže dať do nákladov náklady na opravu tohto prenajatého vozidla. Či je to teda daňovo uznateľný výdavok.
    Ďakujem
    posudzovala by som to podľa toho , či je prenájom krátkodobý alebo dlhodobý, resp. či oprava vznikla bežným opotrebením z titulu Vášho užívania . V tomto prípade by som to brala ako daňový náklad.Ale ak by samozrejme bolo vozidlo prenajaté týžden a vy by ste na ňom urobili generálku motora tak asi tažko sa obháji takýto náklad ako daňovo uznateľný . Je to potrebné individuálne posudit.

    Náklady na opravu prenajatého vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.