Zavrieť

Porady

Ako vybabrať s neporiadnym manželom aj s dlhmi???

Ahojte,

mám už nejaký čas problémy s mojím manželom, keďže som sa dozvedela o pôžičkách ktoré si zobral v bankách aj nebankovkách bez môjho vedomia a ani mi nechce povedať načo peniaze vlastne použil. Preto aj pre iné veci som sa rozhodla s ním rozviesť. Niečo som si už pozisťovala, ale stále som si nie istá v určitých veciach, preto budem rada ak sa tu nájdu dobrí ľudia, ktorí týmto veciam veľmi dobre rozumejú a pomôžu mi svojimi radami aspoň trochu vyriešiť moje problémy.

Viem, že v prípade nesplácania dlhov mojim manželom je možné pohľadávku uspokojiť aj z majetku ktorý je v BSM. Našťastie bývame v dome, ktorý som získala dedičstvom, takže na to mi nikto nemôže siahnuť. Zaujíma ma najmä čo bude, keď sa rozvediem a vyporiadame si len to málo čo mame v BSM a dlhy (kde je dlžníkom len môj manžel) vo vyporiadaní nespomenieme akože som o nich nevedela. Predpokladám, že postup je taký, že po rozvode, ak náhodou nebude mať manžel na splátky, tak veritelia budu chcieť siahnuť na majetok v BSM. No zistia, že došlo k rozvodu, a tak žiadne BSM už nie je a budu to chcieť poriešiť aj so mnou (keďže manželov majetok, ktorý získa z BSM stačiť nebude). No a to bude problém. Môžu napadnúť naše vyporiadanie? Že sme tam mali zahrnúť aj dlhy? Nemuseli by ale v tom prípade dokázať, že som o tých dlhoch vedela? Veď predsa keď neviem, že manžel urobil dlh len na svoje meno, tak ho logicky nemôžem uviesť v našej dohode o vyporiadaní. Alebo im to bude jedno a stanem sa automaticky spoludlžníkom polovice dlhu a ak ho nebudem splácať tak už bude možné siahnuť aj na môj dom získaný z dedičstva, pretože to už vlastne bude môj dlh?
Alebo bude istejšie uviesť do dohody, že on prevezme všetky dlhy a ziska aj vzhľadom k tomu väčšiu časť z BSM?


Za vaše rady vopred veľmi pekne ďakujem
Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako vybabrať s neporiadnym manželom aj s dlhmi???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.