Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej cinnosti

Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to s odvodami pri dohode o pracovnej cinnosti. Viem ze musim zamestnavatela a zamestnanca prihlasit do SP.
Do SP budem odvadzat iba ÚP - 0,8 %, GP-0,25 % ?

Je nutne prihlasit zamestnavatela a zamestnanca aj do Zdravotnej poistovne?

Ako je to s danov z prijmu? Musim zamestnancovi strhavat preddavkovu dan?

Zamestnanec (student externeho studia) bude pracovat od Septembra 2010 do konca roka 2010 za mesacny plat 400 eur, predtym nikde nerobil.

Dakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159
Prihlasuješ len na SP a zamestnávateľ platí len do SP GP a UP. Do zdravotnej neprhlasuješ a pokiaľ tento dohodár nemá u žiadneho zamestnávateľa podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov, tak do výšky nezd.čiastky neodvádzaš žiadnu daň a dáš mu to podpísať.

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
ada159 Pozri príspevok
A pri výške 400 EUR bude vychádzať aj preddavková daň, takže registrácia na daňovom úrade. Výška nezd.čiastky od 07/2010 je 335,47 EUR
Tuto by som doplnila, že aj pri príjme po odpočítaní nezdaniteľného minima v prípade, že by daň nevyšla, treba zaregistrovať na DÚ za platiteľa dane zo závislej činnosti a podávať štvrťročné prehľady.

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159
Jedná sa o registrácia zamestnávateľa pre daň zo závislej činnosti, zamestnanca na du nenahlasuješ, ale vždy do 30.dňa po skončení stvrťroku podávaš na DU prehlad o zrazených a odvedených preddavkoch

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159
A pri výške 400 EUR bude vychádzať aj preddavková daň, takže registrácia na daňovom úrade. Výška nezd.čiastky od 07/2010 je 335,47 EUR

maad je offline (nepripojený) maad

maad
Ja sa chcem spýtať ak máme dohodára ktorý zarobí mesačne 250€ zrazili sme mu preddavkovú daň, nemá podpísané u žiadneho zamestnávateľa ani v našej firme vyhlásenie túto daň si potom môže uplatniť na konci roka v DP???

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tamila
maad Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať ak máme dohodára ktorý zarobí mesačne 250€ zrazili sme mu preddavkovú daň, nemá podpísané u žiadneho zamestnávateľa ani v našej firme vyhlásenie túto daň si potom môže uplatniť na konci roka v DP???
Áno, môže.

maad je offline (nepripojený) maad

maad
A ešte niečo ak mám takéhoto dohodára ktorý platí preddavkovú daň o akej registrácii na DÚ sa tu píše??? Prepáčte že ta tak hlúpo opýtam ale chcem mať v tom jasno som v mzdách začiatočník to treba osobne toho zamestnanca nejako prihlásiť na DÚ??? Ja som minulý mesiac len za toho zamestnanca odviedla preddavkovú daň a nič viac trebalo ešte niečo k tomu???

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159
Ešte len dodám, na dohodu o prac.činnosti môže zamestnanec pracovať max. 10 hod.týždenne

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.