Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Ahojte,

pracujem v jednom hoteli ako recepčná,ale môj zamestnávateľ mi dáva aj inú prácu,ktorá nemá nič spoločné s mojou pracovnou pozíciou.
Cez nočné služby musím žehliť obrusy z reštaurácie a nedávno kúpil do hotela aj práčku,tak už musím aj prať.
Poraďte mi,čo mám robiť a na koho sa obrátiť v tejto situácii,nechcem prísť o prácu, lebo som z východného Slovenska a nájsť prácu tu je dosť problematické.

Ďakujem za Vašu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Anka24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    pracujem v jednom hoteli ako recepčná,ale môj zamestnávateľ mi dáva aj inú prácu,ktorá nemá nič spoločné s mojou pracovnou pozíciou.
    Cez nočné služby musím žehliť obrusy z reštaurácie a nedávno kúpil do hotela aj práčku,tak už musím aj prať.
    Poraďte mi,čo mám robiť a na koho sa obrátiť v tejto situácii,nechcem prísť o prácu, lebo som z východného Slovenska a nájsť prácu tu je dosť problematické.

    Ďakujem za Vašu pomoc.
    Obrátiť sa môžeš na príslušný inšpektorát práce. Podnet môžeš dať aj anonymne (čo je asi jedno, lebo zamestnávateľovi zrejme dôjde, kto ho podal). Alebo si pohovor so zamestnávateľom, príp. mu pošli list, že odmietaš robiť prácu, ktorá je iná než tá, čo máš vykonávať podľa pracovnej zmluvy a ani tú prácu nerob.
    (Nechcem byť zlá, ale tieto riešenia asi povedú k tomu, že o prácu prídeš, resp. sa ti bude zamestnávateľ vyhrážať "vyhadzovom".)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Anka24

    Žiaľ, Llívia má asi pravdu v
    ale tieto riešenia asi povedú k tomu, že o prácu prídeš, resp. sa ti bude zamestnávateľ vyhrážať "vyhadzovom"
    Pokiaľ takéto praktiky zamestnávateľ zavádza, je jasné k čomu sa schyľuje - potrebuje sa niekoho zbaviť a takto zadáva podnet.
    Ty odmietneš vykonávať prácu, ktorá nesúvisí s pracovnou pozíciou, zamestnávateľ to vyhodnotí ako porušenie pracovnej disciplíny a máš padáka. Prípadne sa budeš sťažovať, než to vyšetria - máš padáka. A pokiaľ je to niekde v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti, okamžite nájde iného zamestnanca a ešte bude sa chváliť, ako pomáha znižovať nezamestnanosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.