Zavrieť

Porady

Poplatok za nedštandardnú dlžku štúdia

Dobrý deň, vopred sa chcem ospravedlniť, že som tento príspevok uverejnil sem ale potrebujem súrne pomoc. Minulý rok som ukončil Bc. stupeň štúdia na VŠ. Na Ing. stupeň ma nevzali a tak som pracoval. Tento rok som prijatý na ING ale kamarát mi povedal, že budem platiť za nadštandardnú dĺžku štúdia. Je to pravda? Vynechal som jeden rok ale predsa neštudujem dlhšie. Je to klasicky 3 roky Bc. a 2 roky ING. Tak o aké prekročenie dĺžky štúdia ide? Prosím poradťe mi lebo ak mám zaplatiť 800€ tak to si asi rozmyslím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    podla mna si neprekrocil standardnu dlzku studia, kedze Bc. si ukoncil riadne a mal si pauzu. to je iba vtedy ak si na prvom stupni studoval 4 roky, napr. si prvy rocnik chodil dvakrat, alebo na dve rozne skoly

    sharingan je offline (nepripojený) sharingan

    sharingan
    Prekročením štandardnej dĺžky štúdia je myslené buď opakovanie ročníka alebo štúdium nad rámec bežnej dĺžky 5 rokov. Mám kamarátku, ktorú neprijali na tú vysokú, na ktorú chcela ísť, tak išla na druhú. Potom skúsila ešte raz a už ju prijali, začala opäť od 1. ročníka. Tretí ročník si už bude musieť zaplatiť, lebo študovala 1 rok na inej škole.

    Poplatok za nedštandardnú dlžku štúdia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.