Zavrieť

Porady

Dosadzovanie textu za iné txtové pole do novej bunky

Potreboval by som poradiť. Prvom stĺpci sa mi striedajú písmená N a D a chcem, aby k nim v druhom samé naskakovali hodnoty 12 a 8. Viete mi niekto poradiť, ako na to.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Ešte jedna záležitosť:

    Potrebujem spočítať všetky tie D-čka v stĺpci A, ktorým je v stĺpci C priradená 12.

    Ďakujem.
    V príloha jedna z možností riešenia...

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    A1&" "&KDYŽ(A1="D";12;KDYŽ(A1="N";8;""))
    Takto?
    Naposledy upravil jojom : 03.09.10 at 08:14

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    UPRESNÍM:

    V prvom stĺpci sú N a D sa striedajú
    v treťom sú rôzne hodnoty

    Potrebujem aby v prípade, že budú splnené podmienky, že v prvom je D a zároveň v treťom 12, aby mi do druhého stĺpca hodilo X, ale súčasne ak v prvom je N a v treťom 12, aby mi do druhého hodilo Y.

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Potrebujem v prvom rade aby bola skontrolovaná podmienka či C1=12 a ak je splnené, následne skontroloval, či je v A1 D alebo N a podľa toho mi do B1 dosadil X alebo Y.Ak jedna z podmienok splnené nie je, aby B1 ostalo prázdne.
    Naposledy upravil JT10 : 03.09.10 at 09:46

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    UPRESNÍM:

    V prvom stĺpci sú N a D sa striedajú
    v treťom sú rôzne hodnoty

    Potrebujem aby v prípade, že budú splnené podmienky, že v prvom je D a zároveň v treťom 12, aby mi do druhého stĺpca hodilo X, ale súčasne ak v prvom je N a v treťom 12, aby mi do druhého hodilo Y.
    Toto nie je upresnenie, ale úplne iné zadanie. Tak si už konečne ujasni, čo potrebuješ, pretože zadanie v prvom príspevku je úplne iné, tam tretí stĺpec ani len nespomínaš...

    V prílohe máš tabuľku so vzorcami. Dúfam, že nevyrukuješ zase s inou alternatívou...
    Naposledy upravil Chobot : 03.09.10 at 09:56

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Potrebujem v prvom rade aby bola skontrolovaná podmienka či A3=12 a ak je splnené, následne skontroloval, či je v A1 D alebo N a podľa toho mi do A2 dosadil X alebo Y.Ak jedna z podmienok splnené nie je, aby A2 ostalo prázdne.
    Mal si asi na mysli v prvom prípade C1 a v druhom B1, nie? Vidíš vôbec tú tvoju tabuľku a označenie stĺpcov a riadkov?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JT10 Pozri príspevok
    Super. Díky moc.

    Robím to narýchlo, preto tie nezrovnalosti.

    Dík, ešte raz.
    OK..

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Ešte jedna záležitosť:

    Potrebujem spočítať všetky tie D-čka v stĺpci A, ktorým je v stĺpci C priradená 12.

    Ďakujem.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    pre 2007 - COUNTIFS(A2:A17;"D";C2:C17;"12")
    pre 2003 - SUM((A2:A17="D")*(C2:C17=12)) maticový vzorec zápis Ctrl+Shift+Enter
    Naposledy upravil jojom : 03.09.10 at 11:09

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    JT10 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť. Prvom stĺpci sa mi striedajú písmená N a D a chcem, aby k nim v druhom samé naskakovali hodnoty 12 a 8. Viete mi niekto poradiť, ako na to.

    Ďakujem.
    JT10 Pozri príspevok
    UPRESNÍM:

    V prvom stĺpci sú N a D sa striedajú
    v treťom sú rôzne hodnoty

    Potrebujem aby v prípade, že budú splnené podmienky, že v prvom je D a zároveň v treťom 12, aby mi do druhého stĺpca hodilo X, ale súčasne ak v prvom je N a v treťom 12, aby mi do druhého hodilo Y.
    JT10 Pozri príspevok
    Potrebujem v prvom rade aby bola skontrolovaná podmienka či C1=12 a ak je splnené, následne skontroloval, či je v A1 D alebo N a podľa toho mi do B1 dosadil X alebo Y.Ak jedna z podmienok splnené nie je, aby B1 ostalo prázdne.
    JT10 Pozri príspevok
    Ešte jedna záležitosť:

    Potrebujem spočítať všetky tie D-čka v stĺpci A, ktorým je v stĺpci C priradená 12.

    Ďakujem.
    To je ako telenovela. Už čakám na ďalší diel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.