Zavrieť

Porady

Liečba rastovým hormónom

Dobrý deň! moja 7 ročná dcéra je na svoj vek nízka. Na Endokrinológii jej odporučili liečbu rastovým hormónom. Keď som sa chcela informovať o nežiadúcich účinkoch, nedostala som žiadnu konkrétnu odpoveď. Má niekto skúsenosť s touto liečbou? Podelí sa niekto so svojimi skúsenosťami? Ďakujem! Katarína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Moj syn bral http://www.liekinfo.sk/liek-norditro...-mg-20776.aspx., bez komplikacii asi cca tri roky, do 15 roku zivota. Nevytvaral sa mu rastovy hormon v hypofyze, pocas aplikacie narastol, dnes ma 178 cm, bez druhotnych sprievodnych tazkosti.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Vážená mamička,
    okrem genetického programu,ktorý pri počatí odovzdáte svojmu dieťaťu,jeho vývoj v nemalej miere ovplivňuje dostatočná výživa. nemyslím tým zrovna jedlo, ale súhrn vitamínov a prvkov, ktoré každé teo v štádiu vývoja ale nie len v ňom pre svoju existenciu potrebuje.
    Ak rast vašej dcérky je neuspokojivý, bolo by potrebné sa zamerať aj týmto semrom.
    Pdávanie hormónov a to prosdímakýchkoľvek buď rovno nabúračinnosť endokrinného reťazca,alebo k nemu rozhoduúcou mierou môže prispieť.
    čo hormóny v tele dokážu, je skoro nemožné zodpovedne odhadnúť.Preto Vám lekár nevie čo povedať.
    byť na Vašom mieste,volil by som inú ako medikamentóznu cestu. S pozdravom Dusansl.
    Má už všetky vyšetrenia? Je ich veľmi veľa, ktoré musia potvrdiť že ide o nedostatok hormónu. Ja som ho brala a narástla som až 10 cm do vtedy tri roky ani cm. Nemal žiadne vedľajšie účinky len ma boleli nohy, ale to lekár vyriešil liekmi. Nie je hormón ako hormón a pri nedostatku rastového sú následky aj v dospelosti.
    Chcem sa poďakovať za info.Zatiaľ sme v podstate na začiatku. Nízky vzrast má dedičný Ja sama meriam 148cm. Liečbu jej odporučila endokrinologička s tým, že v roku 2009 vznikla možnosť liečiť aj takých pacientov,ktorým nebol zistený nedostatok rastových hormónov.

    dusansl je offline (nepripojený) dusansl

    dusansl
    Hotmóny v ľudskom organizme majú nezastupiteľné funkcie. prirodzene len tie, ktoré si telo tvorí samo. Aplikovanie umelých hormónov - teda prodruktov farmaceutického priemyslu môže v tele a hlavne detskom vyvolať nspočítateľné množstvo reakcií a dlhodobých porúch a pochodov. Preto Vám žiaden múdry lekár nič nepovie, nie je jasnovidec. A Vyša otázka smeruje do tejto obasti.
    problém rastu sa ale dá riešiť hravo bez zásahu do hormonálneho reťazca dieťaťa,a to pravidelným zvýšeným prísunom bilogicky čistého živočíšneho kalcia.
    A je po probléme.
    S pozdravom dusansl.

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    katarína kub Pozri príspevok
    Chcem sa poďakovať za info.Zatiaľ sme v podstate na začiatku. Nízky vzrast má dedičný Ja sama meriam 148cm. Liečbu jej odporučila endokrinologička s tým, že v roku 2009 vznikla možnosť liečiť aj takých pacientov,ktorým nebol zistený nedostatok rastových hormónov.
    katarina,presne tvoju výšku mám aj ja a mám tiež dcéru., v cca 10-rokoch sme zaregistrovali, že jej rastové prísrastky sú oveľa menšie než u jej spolužiakov., takisto som aj ja bola tiež v mojich 10 rokoch liečená na "zastavený rast"., som ročník 1956,bolo nás 6 detí, ja najmladšia, moja diagnóza bola čiastočne-aj podvýživa, podľa lekárov.,po liečení v Ľubochni, som sa trošku rozbehla až na tých mojich súčasných 148 cm., dávali mi injekcie B12, pravidelná strava, pohyb na čerstvom vzduchu., ked sme to zbadali aj u dcéry, že tiež v tých istých rokoch sa jej rast spomalil, navštívili sme endokrinologičku s tým, že či by jej nepomohlo podávanie rastového hormónu., aj by bola súhlasila, ale dcéra bola krátkozraká a tá milá pani doktorka nám doporučila, nepodávať jej rastový hormón, pretože nevedela, čo by to spravilo s jej očkami., veľmi sme si vážili jej odpoveď., doporučila nám zásadné veci - spať minimálne 12 hodín, neprerušovane, najmä pred polnocou a aktívny pohyb! pri pohybe je vedecky dokázané zvýšené prirodzené vylučovanie rastového hormónu!!! hned som ju dala na atletiku, nebol problém, pretože rada behala, skákala, chodila tam 2x týždenne a môžem ti povedať,že do roka sa jej rast pohol., momentálne má 23 rokov a 162 cm, je úplne spokojná a ja tiež, podstatné, že prerástla mňa., prosím, bud opatrná, čo sa týka rastového hormónu, je to zásah do ľudského tela, prírody, ja som volila -radšej menšia a zdravá., želám všetko dobré, viem, že to máš ťažšie, pretože máš syna., chápem ťa.,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    katarína kub Pozri príspevok
    Dobrý deň! moja 7 ročná dcéra je na svoj vek nízka. Na Endokrinológii jej odporučili liečbu rastovým hormónom. Keď som sa chcela informovať o nežiadúcich účinkoch, nedostala som žiadnu konkrétnu odpoveď. Má niekto skúsenosť s touto liečbou? Podelí sa niekto so svojimi skúsenosťami? Ďakujem! Katarína
    Konkrétnu odpoveď Ti máloktorý lekár dá ...proste sa to nedá ...

    Ale nejaké info si pozri ...

    http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

    Liečba rastovým hormónom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.