Zavrieť

Porady

Čokoládový sen

Ahojte, nevie niekto recept na čokoládový sen,
to je niečo podobné ako puding,
dole v pohári je nejaká čokoláda, potom asi kyslá smotana
a dá sa kúpiť iba v cukrárni.
Manžel to má veľmi rád a chcel by som ho prekvapiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Čokoládový sen

    Ingrediencie

    * 400 ml studeného mlieka
    * 50 g cukru
    * 50 g bielej čokolády
    * 1 balíček čokoládového pudingu
    * 1 vanilkový cukor
    * 200 ml studenej šľahačkovej smotany

    Postup
    Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.

    Hlasovalo 15 pouzivatelov

    Užitočné (15)
    hnedoočka, arizona, Ninna, Lubaba, lorelei, drobeceva, rodina1, wagner, lujza.j, Gapo, truch, Monika C., JankaII, Tamila, Halli
    15

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Tu je celý recept na tvarohový krém : 2 termizované tvarohy, 2 vanilkové cukry, 4 PL práškového cukru, 1 šľahačka v prášku. Tvarohy zmiešame s cukrami a pridáme vyšľahanú šľahačku. Cukor môžeme podľa chuti aj pridať. Rozdelíme do pohárov. Čokoládový krém: 2 dl mlieka, 2 PL kakaa, 1 PL maizeny - zmiešame a varíme. Po zovretí pridáme 80 g masla /môže byť aj Palmarín/ a 100 g čokolády na varenie. Na miernom ohni miešame, kým sa hmota spojí a nalejeme na tvaroh. Necháme vychladiť v chladničke. Môžeme ozdobiť šľahačkou.

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    erzet Pozri príspevok
    Čokoládový sen

    Ingrediencie

    * 400 ml studeného mlieka
    * 50 g cukru
    * 50 g bielej čokolády
    * 1 balíček čokoládového pudingu
    * 1 vanilkový cukor
    * 200 ml studenej šľahačkovej smotany

    Postup
    Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.
    no chcem vyskúšať aj ja, dám vedieť ako bude chutiť, a malý experiment, urobím aj vanilkový sen, trošku to obrátim...

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Nacim aj mne skusit pocas nedele, gate zatial zapnem. :-)

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Ja mám recept na tvarohový pohár s čokoládou:
    2 tvarohy termizované vymiešame s 2 PL práš. cukru, pridáme 1 vyšľahanú šľahačku v prášku. Rozložíme do pohárov. No a teraz mi ten čokoládový krém vypadol z hlavy, takže pokračujem večer, keď to nájdem doma v receptoch.

    JankaII je offline (nepripojený) JankaII

    JankaII
    monspa Pozri príspevok
    Ja mám recept na tvarohový pohár s čokoládou:
    2 tvarohy termizované vymiešame s 2 PL práš. cukru, pridáme 1 vyšľahanú šľahačku v prášku. Rozložíme do pohárov. No a teraz mi ten čokoládový krém vypadol z hlavy, takže pokračujem večer, keď to nájdem doma v receptoch.

    Ale inak začiatok dobrýýý....počkáme si na záver

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    Tak tento smotanový sen zbožňuje aj moja dcéra. Tiež sme rozmýšľali a hľadali recept, ale nepodarilo sa nám.
    Spodok toho pohára je niečo ako čokoláda s piškótami, nie je to puding, skôr by som povedala, že nejaký čokoládový toping alebo niečo podobné.
    Krém je určite z kyslej pochúťkovej smotany, dalo by sa aj takto: 1 šľahačková smotana, 2 pochúťkové kyslé smotany, 2 vanilínové cukry a celé spolu vyšľahať.
    Ale to nie je odskúšané, len taká úvaha.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Prepáčte mi to, už som sa nedostala k stránke, ale sľubujem, že popoludní to máte, oplatí sa počkať, ja ho musím robiť min. raz mesačne, chalani ho doslova žerú. Niečo podobné sme mávali v škole na obedoch, ak si niekto pamätá 70.-80. roky minulého storočia.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..noo..nájdem niekoho, s kým budem ten čokosen snívať..lebo samej by mi mohlo zaškodiť!..(alebo kto mi ho urobí..ten sen!..no..)..

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Včera som vyskúšala čokoládový sen, je to skutočne sen!!!!!!!!! Radím robiť aspoň 3-násobné množstvo.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    monspa Pozri príspevok
    Včera som vyskúšala čokoládový sen, je to skutočne sen!!!!!!!!! Radím robiť aspoň 3-násobné množstvo.
    nepokusaj,lebo ide zima a ja uz teraz ledva zapnem niektore teplejsie gate....

    mati111 je offline (nepripojený) mati111

    Som disgrafik tak moje prispevky nikdy nebudu pravopisne spravne. Dakuejm za pochopnie. ...viac mati111
    erzet Pozri príspevok
    Čokoládový sen


    * 400 ml studeného mlieka
    * 50 g cukru
    * 50 g bielej čokolády
    * 1 balíček čokoládového pudingu
    * 1 vanilkový cukor
    * 200 ml studenej šľahačkovej smotany

    Postup
    Puding pripravíme podľa návodu, ale len zo 400 ml mlieka. Vlejeme ho do sklenej misy, prikryjeme alobalom a necháme vychladnúť. Medzitým nastrúhame čokoládu, trochu si odložíme na ozdobu. Smotanu vyšľaháme s vanilkovým cukrom dotuha. Vychladnutý puding vyšľaháme elektrickým šľahačom, opatrne vmiešame šľahačku a čokoládu. Krém rozdelíme do dezertných pohárov alebo misiek a ozdobíme čokoládou. Pre dospelých maškrtníkov môžeme do zmesi pridať 3 PL griotky.
    Vyskusane urobene GENIALNE!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.