Zavrieť

Porady

Sprevádzajúce osoby pri pôrode .

Už ste mali možnosť robiť sprevádzajúcu osobu pri pôrode t.j. byť účastný/á pôrodu ?
Samozrejme, že by ma zaujímala skúsenosť rodinného príslušníka, nie ocina . Ale môže aj ocino napísať,ak nemá s tým problém
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak teda môžem, napíšem skúsenosť ocina. Bol som pri pôrode obidvoch mojich detí. Hodnotím to ako pozitívnu skúsenosť. Viem ako pôrod prebieha a viem, čo všetko manželka pretrpela. Manželka moju prítomnosť taktiež videla pozitívne, bola veľmi rada, že som bol s ňou. A hlavne...mám prvú forku s dcérou v náručí .

    Mám kamarátku, ktorá zobrala na pôrod svokru, čo som sa vždy čudoval. Povedala, že manžela tam nechcela.

    PS: Išiel by som ku každému pôrodu a taktiež to odporúčam každému mužovi, ktorého prítomnosť si manželka želá.
    Naposledy upravil Martin Mocko : 03.09.10 at 11:25

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pridám skúsenosť z druhej strany:
    Moja mamka ako pôrodná asistentka (nebola v službe) bola prítomná pri mojom prvom pôrode. Pre mňa to bola veľká podpora. A nikdy nezabudnem na jej šťastný úsmev, že priviedla na svet svojho vnúčika.
    Zitka, buď pri tom, Katka ti to nikdy nezabudne.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    judita1971 Pozri príspevok
    alebo nie ? môjmu manželovi bolo zle - skoro odpadol a ratovala som ja jeho - keď mi mal previazať ranu na prste, keď som si doň riadne zarezala. Pri pôrode, určite by nepovedal nie, len by asi aj on potreboval osobitného lekára
    Záleží od človeka. Ale nemyslím si, že by pri pôrode mohol muž odpadnúť (hoci i slabšia povaha). Nevidí takmer nič, pokiaľ sám nechce. Mňa zavolal lekár pri prvom pôrode, aby som sa pozrel aj z jeho perspektívy. Potom sa sestričky vypytovali manželky kde pracujem, keď to so mnou nezamávalo. Ja osobne som nevidel nič také, z čoho by som mal odpadnúť

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    alebo nie ? môjmu manželovi bolo zle - skoro odpadol a ratovala som ja jeho - keď mi mal previazať ranu na prste, keď som si doň riadne zarezala. Pri pôrode, určite by nepovedal nie, len by asi aj on potreboval osobitného lekára

    Sprevádzajúce osoby pri pôrode .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.